Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novadā svin Pasaules sniega dienu


Bauskas novadā svin Pasaules sniega dienu2017.01.13 Komentāri (0) Bauskas novadā svin Pasaules sniega dienu

Baudot ziemas priekus, 4.-8.klases skolēni Codes pamatskolas pagalmā atzīmēja Pasaules sniega dienu.

Jau otro gadu pēc kārtas Codes pamatskola kļuvusi par sniega dienas aktivitāšu norises vietu Bauskas novadā. Pasākumā pulcējās Bauskas sākumskolas, Codes pamatskolas, Ozolaines pamatskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas 2.vidusskolas, Griķu pamatskolas, Vecsaules pamatskolas, Īslīces vidusskolas, Uzvaras vidusskolas un Mežotnes pamatskolas audzēkņi, kā arī sporta pedagogi un Izglītības nodaļas pārstāvji.

Skolēni piedalījās sporta sacensībās trijās klašu grupās: ceturto klašu, 5.-6.klašu un 7.-8.klašu grupās.  No skolas katrā klašu grupā startēja no vienas līdz trijām komandām, ko veidoja divi cilvēki – meitene un puisis.  

Stafetē ar kamanām “Lāsteku virpulis” komandai, velkot ragaviņas līdz konusam un atpakaļ, bija jāsalasa plastmasa glāzes.  

Savukārt biatlona stafetē “Sniega bumbas lidojums” abiem komandas dalībniekiem bija jāapskrien 200 metru aplis, pēc tam jāmet trīs bumbiņas mērķī. Par katru garām aizmesto metienu, jānoskrien mazais 20 metru aplis.

Stafetē “Ziemas duets” divatā bija jāslēpo ar vienu slēpju pāri līdz konusam un atpakaļ, savukārt stafetē “Veiklais ledlauzis”, abiem sēžot uz vingrošanas paklāja, bija jānobrauc no kalniņa lejā un brauciena laikā švammes bumba jāiemet mērķī. Neiemesta bumba nozīmēja vienu soda sekundi.

Komandas varēja pārbaudīt savas zināšanas erudīcijas spēlē par sniega dienas tematiku “Ziema jau klāt” un iepazīt tuvējo apkārtni foto orientēšanās sacensībās “Sniegputenis”.

Pasaules sniega diena pirmo reizi notika 2012. gadā, kad tās rīkošanā iesaistījās 39 valstis, kopumā aptverot 225 norises vietas.

Šo ikgadējo festivālu, kas visdažādākajās pasaules vietās notiek vienlaicīgi, iedibinājusi Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) ar mērķi, lai bērni un pieaugušie iepazītu un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes sniegā.

Ņemot vērā, ka pasākums aptver dažādus pasaules reģionus un arī laika apstākļi var gadīties dažādi, ir pieņemts, ka festivāls var norisināties arī bezsniega apstākļos. Neatkarīgi no sniega daudzuma, pasākums visus iepazīstina ar ziemas aktivitātēm un dod iespēju gan pieaugušajiem, gan mazajiem dalībniekiem lieliski pavadīt laiku, izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, lai radītu iedvesmu nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē.

Pasākuma popularitāte strauji augusi pēdējos gados. Spilgts apliecinājums tam ir fakts, ka 2016. gadā tikai Latvijā vien Pasaules Sniega dienas pasākumi notika 150 dažādās vietās, kopumā pulcējot gandrīz 26000 dalībnieku.

Zane Gorškova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas