Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada sporta skola iegādājas kārtslēkšanas inventāru


Bauskas novada sporta skola iegādājas kārtslēkšanas inventāru2015.09.22 Komentāri (0) Bauskas novada sporta skola iegādājas kārtslēkšanas inventāru

          Izmantojot ES finansiālu atbalstu, LR Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar pašvaldībām piešķīra finanšu līdzekļus profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēm sporta inventāra iegādei. Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolai tika piešķirti 2006 euro no Izglītības un zinātnes ministrijas apgūtajiem ES fondiem, savukārt pašvaldības finansējumam saskaņā ar noslēgto līgumu bija jābūt līdzvērtīgam vai lielākam par ministrijas piešķirto finansējumu. Sporta skola nepieprasīja papildus līdzekļus Bauskas novada pašvaldībai, bet, ekonomiski sakārtojot finanses, pārplānoja sporta skolas budžetu, lai varētu iegādāties sporta inventāru.

Jau ilgāku laiku Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola vēlējās iegādāties kārtslēkšanas inventāru, bet inventāra dārdzības dēļ iegāde jau vairākus gadus tika atlikta. Ar kārtslēkšanu Latvijā var nodarboties sporta skolās, kurās gatavo daudzcīņniekus. Bauskas novadam nebija kārtslēkšanas paklāji, kvalitatīvas kārtis, nebija iespējas vispusīgi trenēties visās vieglatlētikas disciplīnās vienādi.

Tā kā kārtslēkšanas paklāju komplekta izmaksas ir vairāk kā desmit tūkstoši euro, bet tik lielu finanšu ieguldījumu sporta skola nevar atļauties, tad tika nolemts iegādāties papildus inventāru, lai esošos augstlēkšanas paklājus, kas atrodas Griķu pamatskolā, varētu transformēt par kārtslēkšanas paklājiem, tos papildinot ar paklāju moduļiem un speciālu kārstlēkšanai paredzētu paklāju pārsegu. Tika iegādātas arī divas kārtis, kuras tika plānotas skolas 2015.gada pamatbudžetā.

Ar kārtslēkšanu varēs nodarboties Bauskas BJSS audzēkņi, kuri sasnieguši augstu fizisko sagatavotību, jo kārtslēkšana sevī ietver visas fiziskās īpašības: ātrumu, spēku un ļoti augstu koordinācijas līmeni. Nopirktās kārtis neparedz nodarbības jaunākā vecuma audzēkņiem, jo kārtis ir garas un ar lielu cietības pakāpi, mazākiem bērniem būtu nepieciešams iegādāties īsākas un mazākas cietības kārtis, ko iespējams nākotnē iegādāsimies.

Ar kārtslēkšanas inventāra iegādi mūsu novada audzēkņiem būs lielākas iespējas sagatavoties nākamai vasaras sezonai un realizēt savus sportistu karjeras mērķus. Dažiem audzēkņiem kārtslēkšanas inventārs ir nepieciešams, lai nākamgad varētu sagatavoties Eiropas jauniešu čempionātam Gruzijā, Tbilisī, normatīvu izpildei vieglatlētikas disciplīnai – desmitcīņa. Kā jau zināms, desmitcīņa ietver sevī 10 dažādas vieglatlētikas disciplīnas, t.sk. kārtslēkšanu.

Ar šo inventāra iegādi centīsimies celt vieglatlētikas sasniegumu līmeni Latvijā un atjaunot kārstlēkšanas tradīcijas Bauskas novadā.

Bauskas BJSS treneris Raivis Maķevics

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas