Ceturtdiena, 27. Janvāris, 2022. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada skolu skolēni piedalās „Labo darbu festivālā"


Bauskas novada skolu skolēni piedalās „Labo darbu festivālā2018.05.23 Komentāri (0) Bauskas novada skolu skolēni piedalās „Labo darbu festivālā"

Nozīmīgs Latvijas simtgadei veltīts pasākums – „Labo darbu festivāls" notika 9. maijā, Zemgales kompetenču centrā Jelgavā, kurā 35 Zemgales reģiona skolas prezentēja savus labos darbus Latvijai, vadīja aktivitātes citām skolu pārstāvjiem un paši aktīvi piedalījās citu skolu organizētajās aktivitātēs. Bauskas novadu Zemgales reģiona festivālā pārstāvēja 3 skolas: Bauskas sākumskola ( 6 labie darbi), Bauskas pilsētas pamatskola (1 labais darbs) un Vecsaules pamatskola (1 labais darbs). Vecsaules pamatskolas komanda un divas Bauskas sākumskolas komandas ieguva arī nominācijas

Pasākuma ietvaros 35 skolēnu komandas no Zemgales reģiona piedalījās labo darbu spēlē jeb ideju tirdziņā “Dots Devējam’’. Spēles laikā viņi prezentēja savu labo darbu ekspertiem, citu komandu pārstāvjiem, kā arī iesaistīja pasākuma dalībniekus aktivitātē saistībā ar paveikto. Izmantojot spēles karti, dalībnieki iepazina arī citu paveikto. Ar sēklu paciņām viņi nobalsoja par, viņuprāt, labāko veikumu. Šis uzdevums no skolēniem prasīja mobilitāti un vērīgumu, jo labo darbu prezentācijas punkti bija izvietoti trijos stāvos: pirmajā stāvā – “Patriotismam un līdzdalībai”, otrajā stāvā – “Cilvēks cilvēkam”, savukārt trešajā stāvā – “Mantojumam un attīstībai”. Katrā no stāviem darbus vērtēja eksperti.

No Bauskas sākumskolas savus labos darbus prezentēja 6 komandas:

1.a klase, “Veselīgo salātu receptes,” audzinātaja Līga Bajāre
1.c klase, Spēle “Atpazīsti mani Bauskā,” audzinātāja Inga Cepure
2.b klase, “Daiguļu hronika,” audzinātāja Daiga Eimusa
4.a klase, “Latvju raksti krustām šķērsām,” audzinātāja Santa Nākmane
5.b klase, “Bauskas ļaudis Bauskai un Bauskas novadam,” audzinātāja Vija Cerusa
6.b klase, “Cilvēks cilvēkam un dabai draugs” audzinātāja Sanita Anspoka

 

Otrajā stāvā – “Cilvēks cilvēkam” – varēja iepazīt labos darbus, kas īpaši “uzrunāja sirdi”. Otrā stāva eksperti Karolīna Lankovska no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes, Dace Indrika no Kultūras un mākslas centra “Nātre”, Jeļena Grīsle no Sabiedrības integrācijas pārvaldes piešķīranomināciju “PROFESIONĀLĀKĀ KOMANDA”- Bauskas sākumskolas 4.a klasei, audzinātāja Santa Nākmane. Komanda “Latvju raksti krustām šķērsām” ieguva ne vien nomināciju, bet saņēma arī visvairāk sēklu paciņu, tādējādi kļūstot par skatītāju simpātiju.

Trešajā stāvā – “Mantojumam un attīstībai” – liela uzmanība tika veltīta pagātnei un vērtībām. Bauskas sākumskolas labais darbs “Bauskas ļaudis Bauskai un Bauskas novadam” iepazīstināja ar ievērojamiem ļaudīm un viņu mūžu. Šī stāva eksperti bija Aldis Barševskis no Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja un Vita Kinderēviča no Jelgavas reģionālā tūrisma centra. Viņu vērtējumā nominācija “VESELĪGAM DZĪVESVEIDAM” aizceļoja pie Bauskas sākumskolas 1. a klases skolēnu komandas, audzinātāja Līga Bajāre.

Komandām, kuras ieguva nominācijas, bija iespēja ne tikai piedalīties kukaiņu viesnīcu veidošanā Jelgavas Uzvaras parkā, bet izdomāt un iemūžināt nosaukumu viesnīcai. 1.a klases komanda savai viesnīcai deva nosaukumu “KRIKSĪŠU VIESNĪCA”, 4.a klases komanda savai viesnīcai deva nosaukumu “KRUSTĀM SĶĒRSĀM.”

 

Bauskas sākumskolas 6.b klases skolnieks Kristers Jasūns par pasākumu:

„Pasākuma ievadā mēs saņēmām pasākuma karti, balsošanas sēklu paciņas un foršas saulesbrilles, kā arī sagatavojām savu darbnīcu. Pasākuma atklāšanā uzstājās grupa ,,Guysontheredcarpet’’ un mēs tikām iepazīstināti ar pasākuma norises noteikumiem. Mēs kopā ar klasesbiedreni Aleksu devāmies saņemt zīmogus pa radošajām darbnīcām visos trīs ēkas stāvos, sekojot kartei. Trīs pārējie klasesbiedri vadīja mūsu klases labā darba „Cilvēks cilvēkam un dabai draugs” darbnīcu, kurā katrs varēja izgatavot sev draudzības rokassprādzi no makulatūras. Pavisam no Bauskas sākumskolas piedalījās 6 klases, kas bija rekords šajā pasākumā - visvairāk labo darbu no vienas skolas. Diena pagāja ātri, un viss šajā pasākumā bija ļoti aizraujoši. Skolēni bija centušies parādīt citiem, cik daudz laba viņi ir darījuši citu un Latvijas labā. Mana šīs dienas atziņa: ,,Dari labus darbus – pasaule kļūs skaistāka un labāka’’. Pasākuma turpinājumā mēs devāmies uz Uzvaras parku, kurā veidojām kukaiņu mītnes. Man bija uzticēts izdedzināt uz koka plāksnītes kukaiņu mājas nosaukumu. Man tas lieliski sanāca! Manuprāt, man ir talants. Patīkami pavadījuši laiku un nedaudz noguruši, pēc pasākuma devāmies mājup.”

Festivālu organizēja Valsts izglītības un satura centrs sadarbībā ar ZRKAC, pašvaldību izglītības iestādēm, ekspertiem un nevalstiskajām organizācijām.

 

Informāciju sagatavoja:
Bauskas sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Inita Nagņibeda, Bauskas sākumskolas skolotāja Santa Nākmane un Bauskas sākumskolas 6.b klases skolnieks Kristers Jasūns.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas