Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldību apbalvo par attīstības sadarbību


Bauskas novada pašvaldību apbalvo par attīstības sadarbību2015.12.01 Bauskas novada pašvaldību apbalvo par attīstības sadarbību

Jelgavas novada Lielvircavas muižā Bauskas novada pašvaldību kopā ar citu pašvaldību pārstāvjiem no Jelgavas, Ogres, Gulbenes un Rēzeknes novadiem sagaidīja pils dāma, ģērbusies muižas laikam atbilstīgā apģērbā. Muižas goda viesiem rādot ceļu, viņa tos aizveda uz svētku norisi, kur atmosfēras radīšanai muzicēja klasisko ģitāru kvartets.

Pasākumā svinīgi uzteiktas tika piecas Latvijas pašvaldības, kas aktīvi un veiksmīgi darbojas attīstības sadarbības projektos. Ar šo pasākumu tika atzīmēts arī Eiropas gads attīstībai, kas tuvojas noslēgumam.

Nominētās pašvaldības, tostarp Bauskas, pasākumā prezentēja novadu un savu pieredzi attīstības sadarbībā. Bauska stāstīja par draudzību, kas kopš 2011.gada izveidojusies ar Hašuri pašvaldību Gruzijā.

Jelgavas novadu uzteica par draudzību ar Moldovu, Ogres novada pašvaldību par projektiem Afganistānā un Ukrainā, kas veicinājuši šo valstu attīstību. Rēzeknes novada pašvaldība saņēma uzslavas par draudzību ar Baltkrieviju un Turciju, savukārt Gulbenes novads – par sadarbību ar Azerbaidžānu, Moldovu un Baltkrieviju.   

“Attīstība un sadarbība ir cieši saistītas. Viena no lietām, kas savas iespējas nekad nebūs izsmēlusi – ir sadarbība. Tomēr sadarboties viens pats nevar. Vajag vismaz divus trīs partnerus. Rezultāts ir atkarīgs ne tikai no mums, bet daudzām iesaistītajām pusēm. Liels prieks, ka nominētās pašvaldības ir spējuši atrast partnerus, ieinteresēt citas valstis šajā sadarbībā, pilnveidot sevi, izglītot, popularizēt mūsu nacionālās intereses. Attīstība un sadarbība nes līdzi milzīgu potenciālu. Darbs nav viegls, bet gandarījums ir liels. Sadarbība ir nākotnes pasaules attīstības ceļš. Šim ceļam nekad nebūs beigu,” uzskata Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Kā pateicību pašvaldības saņēma 500 eiro balvu no Taipejas misija Latvijā, kas jau iepriekš sniegusi savu atbalstu konkursa “Eiropas gada pašvaldība” ietvaros. Taipejas misijas Latvijas Republikā vēstnieks Gary K.Y. Ko stāsta, ka misijas mērķis ir veicināt un nostiprināt uzņēmējdarbības un kultūras saites starp Latviju un Taipeju, būt par divpusējo attiecību veicinātāju.

Vēstnieks atklāj, ka Taivāna pašlaik ved sarunas ar “Latvijas Pienu” par piena un siera importu, viņu kazas ēd no Latvijas ievesto sienu. Pēdējā gada laikā par 9% pieaudzis farmakoloģijas zāļu eksports, ko nodrošina A/S “Olainfarm” un A/S “Grindeks”, uz Taivānu. Pašlaik attīstās arī kokizstrādājumu eksports. Katru nedēļu no Latvijas uz Taivānu nosūta 200 konteinerus ar koksnes izstrādājumiem.

“Lai sadarbotos, ir vajadzīgi partneri. Lai veicinātu sadarbību ar Latvijas pašvaldībām, esam aicinājuši pašvaldību darbiniekus apmeklēt bezmaksas trīs nedēļu kursus Taivānā,” skaidro Gary K.Y. Ko. Šādu iespēju ir izmantojusi arī Bauskas pašvaldības Attīstības nodaļas speciāliste Egija Stapkēviča. Šogad iespēju izmanto pieci dažādu Latvijas pašvaldību pārstāvji. Vēstnieks aicināja nākotnē pieteikt klātesošo pašvaldību darbiniekus, kam šī pieredze būtu vērtīga.

Pasākumu rīkoja LPS. Tā mērķis bija izcelt piecus labos piemērus Latvijas pašvaldībās attīstības sadarbības un attīstības izglītības projektu jomā un iedvesmot dalībai arī citas pašvaldības.

FOTOGALERIJA

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 


Citas ziņas