Ceturtdiena, 01. Decembris, 2022. Arnolds, Emanuels

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldībai pateicība par dalību kampaņā „Elektronikas šķiratlons".


Bauskas novada pašvaldībai pateicība par dalību kampaņā „Elektronikas šķiratlons2020.12.15 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldībai pateicība par dalību kampaņā „Elektronikas šķiratlons".

Lai pievērstu uzmanību nolietotās elektrotehnikas ietekmei uz vidi, kā arī veicinātu to šķirošanu un pārstrādi, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar SIA "Eco Baltia vide", veikaliem "top!" un citiem partneriem no šā gada aprīļa līdz novembrim īstenoja kampaņu "Elektronikas šķiratlons". Kampaņā piedalījās arī Bauskas novada pašvaldība, kopumā nododot 15 580 kilogramus elektronikas. 

Kampaņā Vislatvijas "Elektronikas šķiratlons" piedalījās vairāk nekā 6600 iedzīvotāji no visas Latvijas, kopumā otrreizējai pārstrādei nododot 410 386 kilogramu elektroiekārtu. Savāktais apjoms ir pielīdzināms aptuveni 35 trolejbusu kopējai pašmasai. Līdz ar to kampaņas rezultāti uzskatāmi parāda, ka iedzīvotāju mājvietās šie bīstamie atkritumi krājas pat gadiem ilgi. Kā novērots, atsevišķās mājsaimniecībās ilgākā laikā bija uzkrāta pat teju tonna savu laiku nokalpojušas elektroiekārtas.

 

 

Šķirošanas kampaņas pirmais posms sadarbībā partneriem reģionos no aprīļa līdz maijam tika īstenots vairāk nekā 40 atkritumu šķirošanas laukumos. Savukārt otrais posms no jūnija līdz novembrim, kura laikā nokalpojušās iekārtas tika savāktas jau klātienē no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, notika 38 Latvijas novados.

 

Šis projekts kopīgā sadarbībā ar Latvijas novadiem un pašvaldībām, vides apsaimniekotājiem un citiem partneriem ir ļāvis vienotam mērķim - vides saudzēšanai, nolietoto elektroiekārtu savākšanai un novirzīšanai otrreizējā pārstrādē - pulcēt patiešām lielu skaitu valsts iedzīvotāju.

 

Izsakām pateicību arī par Jūsu iesaisti, kas palīdzējusi padarīt Latviju par vēl tīrāku un zaļāku valsti! Aicinām uz sadarbību arī turpmāk, tādējādi veicinot vēl lielāku iedzīvotāju aktivitāti šķirot dažāda veida atkritumus, tostarp nolietotās elektroiekārtas, lai Latvija varētu kļūt par valsti bez atkritumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas