Pirmdiena, 03. Oktobris, 2022. Elza, Ilizana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldībā viesojas ASV pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna.


Bauskas novada pašvaldībā viesojas ASV pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna.2014.10.27 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldībā viesojas ASV pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna.

27.oktobrī Bauskā viesojās Amerikas Savienoto Valstu pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna. Hadsones – Dīnas kundzes vizītes mērķis bija tikties ar karjeras attīstības programmas „Start Strong” programmas dalībniekiem. „Start Strong” ir divu dienu apmācības programma, kuru ASV vēstniecība sadarbībā ar Young Media Sharks un Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām piedāvā jauniešiem visā Latvijā. 27. un 28.oktobrī apmeklēt šīs apmācības varēs arī skolēni un jaunieši no Bauskas novada.
 

Pagaidu pilnvarotā lietvede Hadsones – Dīnas kundze tikās arī ar Bauskas novada domes amatpersonām un darbiniekiem- priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, priekšsēdētāja vietnieku Alvi Feldmani, pašvaldības izpilddirektoru Jāni Kalinku un Attīstības un plānošanas nodaļas speciālistēm Laini Bahu un Daci Platonovu. Tā kā tikšanās mērķis bija jauniešu programma, tad arī sarunas galvenā tēma bija jauniešu atbalsta sistēma Bauskas novadā. ASV vēstniecības pārstāve vēlējās zināt, kādas izglītības, attīstības un brīvā laika pavadīšanas iespējas Bauskas novada pašvaldība piedāvā jauniešiem. Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Laine Baha Hadsones – Dīnas kundzi iepazīstināja ar Bērnu un jauniešu centra darbību, informēja par pašvaldības projektiem, kas veicina jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas un zināšanu apvāršņu paplašināšanos, stāstīja par daudzskaitlīgajām nevalstisko organizāciju iniciatīvām, kurās ar pašvaldības atbalstu tiek īstenoti dažādi vides labiekārtošanas projekti tieši bērnu un jauniešu vajadzībām. Priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks stāstīja par pašvaldības aktīvo līdzdalību jauniešu darba iespēju nodrošināšanā vasaras periodā. J.Kalinka uzsvēra, ka vairāki jaunieši, kas novada domē bijuši praksē, pēcāk piedalās konkursos uz amata vietām un uzsāk patstāvīgu darbu pašvaldības iestādēs. J.Kalinka arī norādīja uz veiksmīgo sadarbību, kāda novada pašvaldībai izveidojusies ar studentiem, kuri par savu profesiju izveidojušies arhitektūru un telpisko plānošanu. „Pašvaldībai ir brīvas teritorijas, kuru izmantošana konceptuāli ir skaidra, taču lai rastu labāko risinājumu, un nereti šāds risinājums no malas ir labāk saskatāms, piedāvājam šis teritorijas izplānot topošajiem arhitektiem. Tā ir prakse viņiem un ieguvums mums!” stāstīja J.Kalinka.


Pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna vaicāja, vai Bauskas novada pašvaldība saskaras ar problēmu, ka jaunieši no novada aizbrauc uz neatgriešanos, un vai eksistē kāda atbalsta programma, lai rosinātu jaunās ģimenes par savu dzīvesvietu izvēlēties tieši Bauskas novadu. „Arī mums, kā lielākai daļai pašvaldību, šī ir problēma, ko īpaši aktuālu padara lielo pilsētu - Rīgas un Jelgavas - tuvums. Jaunieši dodas studēt un zaudē piesaisti novadam,” stāstīja L.Baha. R.Ābelnieks norādīja, ka šādas programmas diemžēl pagaidām nav, taču par to tiek domāts. J.Kalinka norādīja, ka ir vairāki faktori, kas ir būtiski izvēloties dzīves vietu – darba vietas tuvu dzīvesvietai, ērta infrastruktūra vide un mājoklis. Pašvaldībai ir tā saucamie sociālie dzīvokļi, taču valsts likumdošana tos liedz izmantot šādam atbalsta instrumentam. Domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka Bauskas novadam tomēr ir vairākas priekšrocības. Pašvaldība ir spējusi nodrošināt, ka pirmsskolas izglītības iestādēs neveidojas rindas, ir plaša izvēle izglītības iestāžu vidū, pašvaldība daudz dara, lai sakārtotu un modernizētu savas izglītības iestādes. Tāpat bērniem un jauniešiem pieejamas ļoti dažādas interešu izglītības iespējas.


ASV vēstniecības pārstāve vēlējās noskaidrot, kāds ir pašvaldības attīstības virziens. Vai pašvaldība to saredz tūrismā, jeb tomēr ir kādi citi redzējumi. R.Ābelnieks uzsvēra, ka Bauskas novads ir lauksaimniecības novads ar auglīgām augsnēm un lielām zemnieku saimniecībām. Viņaprāt viens no galvenajiem novada attīstības virzieniem varētu būt lauksaimniecības produkcijas pārstrāde un pārtikas rūpniecība. „Protams, arī tūrismam Bauskas novadā vienmēr būs būtiska vieta, mēs lepojamies ar saviem tūrisma objektiem – pilīm un muzejiem, un dabas takām,” sacīja R.Ābelnieks. Domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis gan norādīja, ka tūrisma attīstībai ievērojami traucē milzīgā satiksmes plūsma. Protams, no vienas puses VIA Baltica ir ieguvums, jo tā noteikti varētu veicināt ražošanas objektu attīstību, taču tūrismam un arī iedzīvotāju dzīvesvidei tā nav pozitīvs faktors. Bauska ir viena no retajām pilsētām Latvijā, kur šādā situācijā nav izbūvēts apvedceļš.


Sarunas noslēgumā Hadsones-Dīnas kundze vaicāja par situāciju, kādā pašlaik ir ebreju piemiņas vietas izveides jautājumi. R.Ābelnieks iepazīstināja viešņu ar šī jautājuma vēsturi, kā arī norādīja, ka šobrīd iestājies klusuma periods novada pašvaldības un ebreju kopienas pārstāvja Gafēna kunga komunikācijā. Sarunu iepriekšējā posmā pašvaldībai un Gafēna kungam bija izdevies vienoties par abpusēji pieņemamu risinājumu, taču šobrīd Gafēna kungs nekādus sakarus ar novada pašvaldību vairs neuztur, tādēļ arī jautājuma virzība ir apstājusies.
Amerikas Savienoto Valstu 
pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna pateicās novada pašvaldības pārstāvjiem par sarunu un daudzveidīgo informāciju. Viņa izteica cerību, ka nākotnē ASV vēstniecības un Bauskas novada pašvaldības sadarbība kļūs plašāka. „Šobrīd ASV vēstniecība atbalsta Bauskas Kantrī mūzikas festivāla organizēšanu, taču labprāt iedziļināsimies jūsu piedāvātajās projektu idejās un ceru, ka nākotnē sadarbības projektu skaits kļūs daudzskaitlīgāks” sacīja Š.Hadsones-Dīnas kundze.


Ieva Šomina,
sabiedrisko attiecību speciāliste.

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas