Ceturtdiena, 09. Decembris, 2021. Tabita, Sarmīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība strādā pie novada enerģētikas un klimata rīcības plāna


Bauskas novada pašvaldība strādā pie novada enerģētikas un klimata rīcības plāna2020.07.27 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība strādā pie novada enerģētikas un klimata rīcības plāna

Viens no pašvaldības uzdevumiem ir nodrošināt sava novada ilgtspējīgu attīstību. Tas nozīmē, ka pašvaldībai jāplāno un jāīsteno pasākumi, kas iedzīvotājiem un sabiedrībai kopumā ļauj dzīvot sakārtotā vidē, nodrošinot resursu pieejamību arī nākamajām paaudzēm.

Viena no jomām, kuras sakarā ir jāplāno vidēja un ilgtermiņa pasākumi, ir enerģētika un klimats. Bauskas novada pašvaldībā šobrīd notiek darbs pie novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna izstrādes līdz 2030.gadam. Šāds plāns pašvaldībai ir nepieciešams, lai sistemātiski turpinātu ne tikai izmaksu samazināšanu pašvaldības ēkās un infrastruktūrā, motivētu iedzīvotājus atjaunot savus mājokļus un meklētu finansējumu pasākumu īstenošanai, bet arī plānotu pasākumus, kas skar pašvaldības infrastruktūras, uzņēmumu un iedzīvotāju spēju pielāgoties klimata pārmaiņām. 

 

Rīcības plānā līdz 2030. gadam ir izvirzīti vairāki mērķi, tai skaitā, attiecībā pret 2016. gadu samazināt enerģijas patēriņu pašvaldības ēkās par 20%, enerģijas ražošanas sektorā par 5%, bet novada radītās CO2 emisijas par 20%.

 

Mērķu sasniegšanai ir identificēti 19 pasākumi pašvaldības infrastruktūras, mājokļu, transporta un mobilitātes, kā arī pakalpojumu sektoros. Šie pasākumi ir plānoti, lai novadā veicinātu enerģijas racionālu izmantošanu, mājokļu atjaunošanu, atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanu un citus pasākumus.

 

Šobrīd ir izstrādāts rīcības plāna pirmais uzmetums. Nākamie soļi plāna izstrādē ir tā apspriešana enerģētikas darba grupā un komitejās, kā arī pieņemšana domes sēdē.

 

Plāns tiek izstrādāts projekta COMPETE4SECAP ietvaros (līguma nr. 754162), ko finansē Apvārsnis 2020 programma.

 

Energopārvaldnieks,
Raitis Ignatjevs


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas