Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldībā sertificē Energopārvaldības sistēmu atbilstoši standarta ISO 50001:2018 prasībām


Bauskas novada pašvaldībā sertificē Energopārvaldības sistēmu atbilstoši standarta ISO 50001:2018 prasībām2020.07.17 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldībā sertificē Energopārvaldības sistēmu atbilstoši standarta ISO 50001:2018 prasībām

2020.gada jūnijā norisinājās Bauskas novada pašvaldības Energopārvaldības ikgadējais uzraudzības audits. Audita mērķis ir pārliecināties par to, ka Energopārvaldības sistēmas darbība atbilst ISO50001:2018 standarta prasībām. Šī atbilstība nodrošina enerģijas taupīšanas principu ievērošanu pašvaldībā un nepārtrauktu energosnieguma uzlabošanos. Apliecinājums tam ir, 1.jūlijā saņemts sertificējošās institūcijas atzinums par starptautiski akreditētas energopārvaldības sistēmas (EPS) atbilstību standarta prasībām - Bureau Veritas Latvia izsniegtais ISO sertifikāts. Tieši pati sertificētā organizācija ir tā, kas definē savu energosniegumu un energouzdevumus, kā arī to, kā tiks parādīts energosnieguma uzlabojums.

 

 

Energopārvaldības sistēmas izveide un sistemātiskas pieejas uzturēšana nodrošina energoefektīvu enerģijas lietošanu un patēriņu. Energopārvaldības sistēmas standarts nosaka prasības enerģijas patēriņam, ieskaitot mērījumus, dokumentāciju, atskaites, projektēšanu, iepirkumus, kas ietekmē iekārtu, sistēmu un procesu enerģijas patēriņa efektivitāti. Standarts regulē procesus, ko organizācija var izmērīt un ietekmēt. Bauskas novada pašvaldības gadījumā tiek aptverts enerģijas patēriņš 63 pašvaldības ēkās, transporta nozarē un ielu apgaismojumā, bet nākotnē sistēmas aptveramo zonu plānots paplašināt, pievienojot citus enerģijas patēriņa objektus. EPS ieviešana ir ieguvums pašvaldībām - iespēja gūt skaidru priekšstatu par savu energoefektivitātes līmeni un iespējām izvērtēt dažādu pasākumu īstenošanas ietekmi uz energoefektivitātes paaugstināšanu, kā rezultātā pašvaldība var samazināt savus izdevumus par energoresursiem, rodot iespēju ietaupīto finansējumu novirzīt citiem mērķiem.

Energopārvaldības sistēmas ieviešanas mērķis ir efektīva resursu izmantošana un pārraudzība, kas palīdz uzlabot darbības efektivitāti, ietaupīt resursus un realizējot zaļo domāšanu, sekmē ietekmes uz vidi mazināšanos. Energoefektivitātes likumā noteikts arī, ka pašvaldības, kurām ir ieviesta EPS, piesakoties dažādām atbalsta programmām un finansējumam, projektu vērtēšanas procesā var gūt papildu punktus. Energopārvaldības sistēma Bauskas novada pašvaldībā tika ieviesta [1] 2018.gada 15.novembrī, HORIZON 2020 projekta COMPETE4SECAP ietvaros SIA “Ekodoma” vadībā.

SIA " Bureau Veritas Latvia" veica Bauskas novada pašvaldības EPS izvērtēšanu un atzina, ka EPS atbilst ISO 50001:2018 standarta prasībām.

 

Īsa informācija par Energopārvaldības sistēmas rokasgrāmatu: ŠEIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[1] Laikraksts Bauskas Novada Vēstis, 2018.gada 16.novembris, 5.lpp.
 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas