Otrdiena, 21. Marts, 2023. Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība saņem apbalvojumu konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”


Bauskas novada pašvaldība saņem apbalvojumu konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”2019.12.17 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība saņem apbalvojumu konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019”

Noslēdzies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotais konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”. Pirmdien, 16. decembrī svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā paziņoti konkursa rezultāti. Bauskas novada pašvaldība saņēma diplomu un 3000 EUR čeku nominācijā “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi”. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministrs Juris Pūce (AP!): “Pateicamies visām pašvaldībām par viņu pūlēm veidot novadu ģimenēm draudzīgu. Dalība konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” ir lieliska iespēja arī iedzīvotājiem novērtēt pašvaldības  centienus un tās darbu, parādot virzienu, uz kuru tiekties nākotnē. Arī šogad pašvaldības spēja pārsteigt konkursa vērtēšanas komisiju, pierādot, ka ģimenēm draudzīgas ir tās pašvaldības, kurās vietējā kopiena ir ieinteresēta dzīvot labāk, un to pierāda iedzīvotāju, uzņēmēju un pašvaldības veiksmīga sadarbība, kāda tā ir Līvānu novadā. Paldies par lielisko sniegumu un mērķtiecīgu virzīšanos Latvijas iedzīvotāju izaugsmes un labklājības labā!”.

 

Šogad konkurss noritēja jau trešo gadu pēc kārtas. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, pašvaldības konkurēja sadalījumā pa plānošanas reģioniem, līdz ar to laureātu skaits, tāpat kā balvu fonds 2019. gada konkursam, krietni pieauga, sasniedzot 132 000 eiro, neieskaitot lieldrauga un atbalstītāju ieguldījumu. Konkurss norisinājās trīs kārtās. Lielāku punktu skaitu varēja saņemt tās pašvaldības, kas aizpildīja pieteikuma anketu un aktīvi piedalījās konkursa informatīvajā kampaņā. Konkursā tika vērtētas visas Latvijas pašvaldības, to salīdzināšanai tika ņemta vērā gan pieejamā informācija par pašvaldībām, gan to iesniegtā informācija – statistikas dati, demogrāfiskie rādītāji, pakalpojumu skaits un atbalsts, ko pašvaldības sniedz ģimenēm ar bērniem, kā arī iedzīvotāju balsojuma rezultāti, kuri atspoguļoja arī balsotāju viedokli par pašvaldībām. Otrajā kārtā tika 25 pašvaldības, trešajā kārtā 10 pašvaldības. Tās konkursa vērtēšanas komisija apmeklēja klātienē, lai personīgi pārliecinātos par pašvaldību rūpēm par ģimenēm ar bērniem. Katrai no pašvaldībām bija iespēja izcelt labākos piemērus, kā tās spēj piesaistīt novadam iedzīvotājus, uzlabot tiem dzīves kvalitāti, piedāvāt atbalstu dažādās dzīves jomās un situācijās. Šā gada uzvarētāju titulu ieguvušās pašvaldības ir labs piemērs, kā rūpēties par ģimenēm, sākot no brīža, kad tiek noslēgta laulība un piedzimst bērniņš.

 

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” uzvarētāji:

 • Galveno balvu un titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019” ieguvusi Līvānu novada pašvaldība.
 • “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”  plānošanas reģionu pašvaldību grupā ieguvušas Ludzas, Iecavas, Grobiņas, Ādažu un Smiltenes novadu pašvaldības.

Citas nominācijas un balvas:

 • Ventspils pilsētas pašvaldībai diploms “Par plašāko piedāvājumu ģimenēm kultūrā un zinātnē, pieejamību modernākajām IT” (6000 EUR)
 • Stopiņu novada pašvaldībai diploms “Par piederības sajūtas veicināšanu novadā” (6000 EUR)
 • Krustpils novada pašvaldībai diploms “Par pakalpojumu pieejamību tuvāk dzīvesvietai” (6000 EUR)
 • Cēsu novada pašvaldībai diploms “Par atbalstošu sadarbību ar ģimeņu organizācijām” (6000 EUR)
 • Bauskas novada pašvaldībai diploms “Pašvaldība ar lielāko izaugsmi” (3000 EUR)
 • Baldones novada pašvaldībai diploms “Par aktīvāko iedzīvotāju balsojumu Rīgas plānošanas reģionā” (3000 EUR)
 • Priekuļu novada pašvaldībai diploms “Par pašvaldības iniciatīvu un iesaisti konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019”” (2000 EUR).

 

Konkursa mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tīmekļvietnē  www.vietagimenei.lv ikviens var iepazīties ar pašvaldību sniegto informāciju par to daudzveidīgajām iespējām, piedāvājumiem un atbalstu ģimenēm ar bērniem.

 

2018.gadā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” galveno titulu un 30 000,00 eiro balvu ieguva Olaines novada pašvaldība, savukārt 15 000,00 eiro balvu saņēma un 1. vietu deviņu republikas pilsētu pašvaldību grupā izcīnīja Daugavpils pilsētas pašvaldība, 21 reģionālas nozīmes attīstības centra novadu pašvaldību grupā Preiļu novada pašvaldība un 89 novadu pašvaldību grupā Ikšķiles novada pašvaldība. Konkursā iegūtie līdzekļi izmantoti skeitparka, rotaļu laukumu un izglītojoša objekta izveidei.

 

2017.gadā nomināciju “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2017” saņēma Ozolnieku novada pašvaldība. Republikas pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība. Konkursā iegūtie līdzekļi galvenokārt ieguldīti rotaļu laukumu izveidē.

 

Avots: vietagimenei.lv
Foto:
Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


  Citas ziņas