Piektdiena, 30. Septembris, 2022. Elma, Elna, Menarda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Rīgas Tehnisko universitāti


Bauskas novada pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Rīgas Tehnisko universitāti2015.05.06 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība paraksta sadarbības līgumu ar Rīgas Tehnisko universitāti

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonids Ribickis 6.maijā RTU telpās parakstīja pašvaldības un augstskolas sadarbības līgumu. Uz tikšanos bija ieradusies novada pašvaldības vadība un administrācijas pārstāvji, lai pārrunātu turpmākās sadarbības virzienus un tās praktiskās iespējas. Ribicka kungs prezentēja RTU kā lielāko Latvijas augstskolu, kurā strādā un mācās apmēram 25 tūkstoši cilvēku. RTU ir paplašinājusi savu izglītojamo loku, atverot Inženierzinātņu vidusskolu, kuras skolēniem būs pieejamas kopmītnes, augstskolas pētnieciskās laboratorijas un īpaši apmācības kursi. Tas ļaus skolēniem, vēl mācoties vidusskolā, krāt  kredītpunktus un, tālāk turpinot izglītību RTU, ātrāk pabeigt bakalaura un varbūt pat maģistra programmas. Kā apgalvoja rektors: „Tas ir veids kā savus profesorus izaudzināt no 10.klases, ne tikai profesorus, bet arī Nobela prēmijas laureātus”. Augstskola savā darbībā akcentē ne tikai novitātes mācību procesā, bet arī ir izveidojusi vairākas pētnieciskās laboratorijas, kurās  pasūtījumus izdara pašvaldību uzņēmumi un komercuzņēmumi.
R. Ābelnieks atzinīgi novērtēja šo lielisko RTU piedāvājumu pašvaldībai sadarboties un aicināja RTU padomāt arī par savu filiāli Bauskā. RTU rektors skaidroja, ka daudz aktuālāk Bauskā būtu izveidot kādu pētniecisko laboratoriju.

  
Novada pašvaldības pārstāvji iepazinās ar vairākām RTU laboratorijām – ceļu seguma, būvmateriālu un ūdens pētniecības. Visplašākās diskusijas izvērtās tieši ūdens pētniecības jomā, kuras laikā radās idejas pašvaldības un RTU kopsadarbībai. Novada izpilddirektors Jānis Kalinka rosināja sadarboties, organizējot monitoringu Mūsas upes ūdens sastāvam un piesārņojumam, kā arī veicot dzeramā ūdens izpēti un rodot piemērotāko, efektīvāko un tai pat laikā lētāko risinājumu dzeramā ūdens attīrīšanai nelielās apdzīvotās vietās. Ideju par kopprojektu izveidi izteica Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

  
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja
Aija Spriņķe

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas