Sestdiena, 10. Decembris, 2022. Guna, Judīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība līdzfinansēs biedrību iniciatīvas


Bauskas novada pašvaldība līdzfinansēs biedrību iniciatīvas2016.05.27 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība līdzfinansēs biedrību iniciatīvas

Bauskas novada dome 2015.gada 22.decembrī apstiprinājusi nolikumu „Par kārtību, kādā Bauskas novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu NVO iniciatīvu īstenošanai”.

Bauskas novada biedrības “Vizuālās kultūras klubs”, “Meistars Gothards”, “Codes malēji” un “Bauskas vecpilsēta” iesniegusi projektus, lūdzot atbalstu jau tradicionālām aktivitātēm un jaunām iniciatīvām.

Novada domes sēdē deputāti lēma atbalstīt biedrības „Vizuālās kultūras klubs” ideju par interaktīvā dokumentālā filmas “BAUSKAS TILTI” izveidi. Biedrība plāno uzņemt filmu par Bauskas pārceltuvēm un tiltiem, radīt paliekošu un pievilcīgu pilsētas popularizēšanas instrumentu, labu sākumu īsfilmu sērijai, kas atspoguļotu dažādus Bauskas vēstures posmus un popularizētu ar tiem saistīto vietu apzināšanu un iekļaušanu tūrisma maršrutos.

Projekta ietvaros iecerēts profesionālā filmēšanas procesā iesaistīt biedrības pilotprojekta „BM studio BAUSKA” jauniešus, tādejādi sniedzot viņiem iespēju turpināt augt profesionāli un ar laiku nodrošināt Bauskas novadam spēcīgu multimediālo atbalstu.

Jūlijā un augustā iecerēts organizēt filmēšanas sesijas, kam sekos materiāla montāža, skaņas apstrāde u.c. tehniskais darbs ar uzfilmēto materiālu. Latvijas patriotiskajā nedēļā iecerēta filmas „BAUSKAS TILTI” pirmizrāde.

Iniciatīvas realizācijai plānots piešķirt 1550 eiro no pašvaldības līdzekļiem.

Novada domes deputāti atbalstījuši biedrības “Meistars Gothards” divas iniciatīvas. Viena no tām ir plenēra, izstādes, lekciju un radošo darbnīcu “Pols Sezāns un Vilhelms Purvītis ciemos pie Meistara Gotharda” rīkošana.

Iniciatīvas ietvaros plānotas gleznošanas studijas, kurās mākslinieka M.Upzara vadībā tiks veidotas V.Purvīša un P.Sezāna gleznu kopijas to oriģinālajā izmērā, vadoties pēc mākslas darbu izdrukām. Bauskas svētku ietvaros 6. augustā iecerēts gleznošanas studijās tapušo mākslas darbu izstādes atklāšanas pasākums. Deputāti lēma idejas realizācijai piešķirt 819,68 eiro.

Otrs atbalsts ir 13. starptautiskā mākslas plenēra „Bauskas vasara 2016” organizēšanai. Plenērs kļuvis par neatņemamu Bauskas kultūras programmas daļu. Plenēru apmeklē mākslinieki ne vien no Latvijas, tas ir iecienīts un gaidīts notikums arī ārvalstu mākslinieku vidū. Pasākuma realizācijai pašvaldība atvēlēs 774 eiro un nodrošinās dalībnieku ēdināšanu.

1100 eiro pašvaldība piešķirs “Bauskas rudens velobraucienam 2016”, kas notiks 17.septembrī. Tā mērķis ir veicināt Bauskas velokustības attīstību, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, dažādot brīvā laika pavadīšanas iespējas, iedibinot interesantu un aktīvu atpūtas tradīciju Bauskas novadā, kā arī popularizēt velosipēdu, kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli, popularizēt Bauskas pilsētu un novadu kā velotūristiem draudzīgu un interesantu centru.

Prasmi organizēt šāda veida pasākumus biedrības dalībnieki apliecināja 2015.gada septembrī, kad tika organizēts pirmais velobrauciens. Tajā piedalījās ap 300 dalībnieku ne vien no Bauskas pilsētas un novada, bet arī tuvākiem un tālākiem kaimiņu novadiem.

Atbalstu novada domē guva arī biedrība “Bauskas vecpilsēta” VI Pagalmu svētku un IV Putras godēšanas pasākumam Bauskas vecpilsētā.

Jau tradicionāli šos svētkus biedrība organizē septembra otrajā svētdienā. Svētku laikā aktivitātes norisinās vidēji 19 Bauskas vecpilsētas pagalmos. Svētku laikā vecpilsētas pagalmos notiek dažādas radošas, izglītojošas un sportiskas aktivitātes maziem un lieliem. Putras godēšana sniedz iespēju nobaudīt dažādas putras, aktualizējot to uzturvērtību un veselīga dzīvesveida nozīmību, kā arī izceļ Bauskas novadu kā Latvijas „maizes klēti”.

Pasākumam atvēlēs 2304 eiro kancelejas preču un materiālu iegādei, lektoru un ekspertu atalgojumam, informatīvo uzskates materiālu izgatavošanai un iegādei, kā arī pasākuma reklāmas izdevumiem.

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas