Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība kļūst par Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieci


Bauskas novada pašvaldība kļūst par Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieci2016.04.21 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība kļūst par Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieci

Bauskas novada pašvaldībai piešķirts Veselīgas pašvaldības statuss un pašvaldība uzņemta Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā, tā liecina Veselības ministrijas rīkojums, ko pašvaldība saņēmusi 20.aprīlī. Iesaistoties šajā pašvaldību tīklā, galvenie ieguvumi būs metodoloģisks materiāls un konsultatīvs atbalsts, ko izmantot sabiedrības veselības veicināšanas programmas izstrādē, iespēja piedalīties semināros, pieredzes apmaiņa ar citām Latvijas pašvaldībām, kas iesaistījušās Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā, pieeja informatīviem materiāliem par veselīgu dzīvesveidu un veselības veicināšanu. Iepriekš jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centrs pašvaldībai bija nosūtījis vēstuli ar aicinājumu iesaistīties Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā. Šajā plānošanas periodā pašvaldībām, kas būs iesaistījušās tīklā, būs pieejams ES struktūrfondu finansējums 55,6 miljonu eiro apmērā, piemēram, sporta laukumu uzlabošanai, dabas taku izveidei, āra trenažieru uzstādīšanai utt. Bauskas novadam iezīmētā summa piecu gadu periodam ir 560 000 eiro. Pašvaldība jau šī gada jūnijā varēs sākt iesniegt projektu pieteikumus, bet līdz 1.maijam bija jākļūst par Veselīgo pašvaldību tīkla dalībnieci.

Veselības veicinātāja koordinētāja pienākumus kopš gada sākuma pašvaldībā veic Baiba Suharevska. Veselības veicināšanas koordinētājai darba pienākumos ietilpst arī izstrādāt attīstības programmas, ikgadējās veselības veicināšanas programmas, konceptuālos dokumentus, kā arī citus Bauskas novada domes normatīvo aktu projektus veselības veicināšanas jomā, nodrošināt novada domes sadarbību ar Veselības ministriju, Slimību profilakses un kontroles centru, koordinēt Nacionālā veselīgo pašvaldību tīkla noteikto kritēriju ieviešanu pašvaldībā, veicināt starptautisko finanšu fondu resursu un citu investīciju piesaisti veselības veicināšanas pasākumu īstenošanai pašvaldībā, izstrādāt un realizēt projektus, kas saistīti ar sabiedrības veselību, veicināt sadarbību ar dažādām organizācijām, iestādēm, citām pašvaldībām Latvijā un ārvalstīs sabiedrības veselības jomā, sadarboties ar Bauskas novada ģimenes ārstu praksēm, apkopot un uzturēt informāciju par veselības veicināšanas pasākumiem, to norisi un veikt to izvērtējumu, popularizēt veselīgu dzīvesveidu, organizēt aktīva dzīvesveida pasākumus un sagatavot izdales materiālus un palīglīdzekļus veselīga dzīvesveida popularizēšanai un realizācijai Bauskas novada iedzīvotājiem, vadīt izglītojošus pasākumus par veselības tēmām pašvaldības izglītības iestādēs u.c.

Andra Matuļenko, sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas