Pirmdiena, 15. Augusts, 2022. Dzelde, Zelda, Zenta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība atradīs finansējumu Jaunā ezera glābšanai


Bauskas novada pašvaldība atradīs finansējumu Jaunā ezera glābšanai2022.06.30 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība atradīs finansējumu Jaunā ezera glābšanai

Bauskas novada pašvaldība ir sagatavojusi risinājumu kontroltāmi (aptuveni 121 000 eiro), apzinājusi darbu izpildes resursu esamību un gatavo iepirkuma procedūru, lai likumā noteiktajā kārtībā izraudzītos būvdarbu veicēju inspicētajam, aptuveni 250 metrus (100m ar atklātas tranšejas metodi un 150m ar beztranšejas metodi) garā posma remontam, kurā video inspekcija ir konstatējusi būtiskus cauruļvada bojājumus.

Bauskas novada pašvaldība ir vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Latvijas vides aizsardzības un Latvijas Vides investīciju fondos finansējuma piesaistes nodrošināšanai. Ja šīs institūcijas finansējumu nepiešķirs, būvdarbu izmaksas varētu segt no dabas resursa nodokļa ieņēmumiem vai pieteikties aizņēmumam, kas trīs gadu laikā jāatmaksā. 

 

 

Atgādinām, ka uzsākot Vecumnieku Jaunā ezera ūdens līmeņa paaugstināšanas procedūru šajā sezonā, tika atvērtas Vecumnieku Vecā ezera slūžas. Atverot slūžas, no Vecā ezera uz Jauno ezeru pa savienojošo cauruli tika padots ūdens, lai dažu dienu laikā varētu piepildīt Jauno ezeru ar ūdeni pietiekamā līmenī. Neilgi pēc slūžu atvēršanas, tika konstatēts cauruļvadu bojājums, apkārtējo teritoriju un privātīpašumu applūšana.  Vecā ezera slūžas tika nekavējoties aizvērtas.

Teritorijā tika veiktas vairākas apsekošanas. Cauruļvads tika atrakts 30 metru garā posmā, zaļajā zonā starp Veco ezeru un Pludmales ielu. Cauruļvadā tika ievietots izpētes robots, kurš ar video palīdzību veica video inspekciju. Tika konstatētas trīs vietas, kur ir redzams cauruļvada bojājums un vienu vietu, kur cauruļvads ir aizgruvis. Visi bojājumi tika konstatēti 250 metru garā posmā, tai skaitā zem Pludmales ielas, kurai ir uzklāta dubultās virsmas apstrādes kārta.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas