Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība atkārtoti neskatīs jautājumu par Īslīces skolas reorganizāciju


Bauskas novada pašvaldība atkārtoti neskatīs jautājumu par Īslīces skolas reorganizāciju2015.12.15 Bauskas novada pašvaldība atkārtoti neskatīs jautājumu par Īslīces skolas reorganizāciju

Bauskas novada pašvaldībā 4. decembrī tika saņemts Īslīces vidusskolas skolēnu vecāku kolektīvais iesniegums, kurā lūgts pārskatīt 26. novembra domes sēdē pieņemto lēmumu “Par Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes Īslīces vidusskola reorganizāciju” un jautājumu atkārtoti skatīt novada domes komitejās, uz izskatīšanu uzaicinot Īslīces vidusskolas un vecāku pārstāvjus.

Vides komitejā 10. decembrī tās priekšsēdētājs Mārtiņš Ruža aicināja deputātus iekļaut darba kārtībā jautājumu par lēmuma par Īslīces vidusskolas pārveidošanu par pamatskolu pārskatīšanu. Deputāti pēc diskusijām nolēma šo jautājumu dienas kārtībā neiekļaut.

Jau novembrī jautājums izdiskutēts Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā, Vides un attīstības komitejā, kā arī Finanšu komitejā. Visās komitejās lēmums ar balsu vairākumu virzīts tālākai izskatīšanai domes sēdē. Arī domes sēdē lēmums guvis deputātu vairākuma atbalstu, tāpēc nav pamata to atkārtoti skatīt decembra Finanšu komitejā un domes sēdē. 

Novada domes deputāti tika iepazīstināti ar vēstulē paustajiem vecāku argumentiem jau 26. novembra domes sēdē. Tie tika ņemti vērā, balsojot par lēmumu.

Pieņemtais lēmums par skolas reorganizāciju nenozīmē, ka nākamgad Īslīcē vairs nebūs vidusskola. Lēmums paredz reorganizāciju pabeigt ar 2018.gada 31.augustu.  2016.gada 1.septembrī 10. klasē netiks uzņemti skolēni, bet tiem, kas vidusskolas gaitas sākuši 2015.gadā, būs iespēja absolvēt izvēlēto skolu.  

Jau šī gada 26. jūnijā deputāti domes sēdē apstiprināja Bauskas novada izglītības iestāžu attīstības koncepciju 2015.-2025.gadam. Izglītības nodaļa skaidro, ka tās paredzamais rezultāts 2025.gadā nosaka, ka Bauskas novada izglītības iestādēs strādā profesionāli pedagogi, tiek ieviests uz kompetencēm balstīts izglītības saturs, ir nodrošināta materiāltehniskā bāze, kvalitatīva mācību vide. Novadā tiek nodrošināta pirmsskolas un sākumskolas (1.-6.klase) izglītība pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Pagastos un Bauskā iegūst pamatizglītību. No 2016.gada 1.septembra vidējās izglītība tiek nodrošināta tikai Bauskas pilsētā – Bauskas Valsts ģimnāzijā un Bauskas 2.vidusskolā.

Sagatavoja:
Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 

 


Citas ziņas