Otrdiena, 30. Novembris, 2021. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada pašvaldība atbalsta skolēnu nodarbinātības veicināšanu vasaras brīvlaikā


2014.06.27 Komentāri (0) Bauskas novada pašvaldība atbalsta skolēnu nodarbinātības veicināšanu vasaras brīvlaikā

Bauskas novada domes deputāti 26.jūnijā strādāja domes sēdē.

Deputāti lēma atbalstīt Bauskas novada pašvaldības iestāžu piedalīšanos Nodarbinātības valsts aģentūras pasākumā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” no 2014.gada 2.jūnija līdz 2014.gada 29.augustam un piešķirt finansējumu EUR 8744 Bauskas novada pašvaldības iestādēm.

Vasaras brīvlaikā Bauskas novadā kopā plānots nodarbināt 38 skolēnus vecumā no 15 līdz 20 gadiem: Bauskas novada sociālajā dienestā - 2, Gailīšu pagasta pārvaldē - 9, Īslīces pagasta pārvaldē - 13, Bauskas valsts ģimnāzijā - 2, Griķu pamatskolā - 2 un Bauskas novada administrācijas Saimnieciskajā nodaļā (sadarbībā ar SIA „Vides serviss”) - 10. Skolēni pārsvarā veiks dažādus ar uzkopšanu un vides labiekārtošanu saistītus darbus. Viena skolēna dalības ilgums pasākumā ir viens mēnesis. 

Nodarbinātības valsts aģentūra darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna ikmēneša darba algai 50 % apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas un ikmēneša darba algu darba vadītājam. Otru pusi mēneša darba algas skolēniem, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no mēneša darba algas skolēniem un darba vadītājam, maksā darba devējs.

Spraigas diskusijas raisīja jautājums par jaunas amata vietas – iekšējais auditors – veidošanu Bauskas novada pašvaldībā. Iekšējā auditora galvenie darba pienākumi būtu  veikt Bauskas novada pašvaldības iestāžu, institūciju un kapitālsabiedrību iekšējo auditu.

Viens no deputātiem, kas izteica pretenzijas pret šādu ieceri bija Aleksandrs Novickis. Viņš bija sagatavojis izdales materiālu, kurā skaidroti šādas amata vienības izveidošanas riski. Eksperti atzinuši, ka būtiskākais no tiem ir politisku lēmumu pieņemšana. Tāpat deputāts bija pārliecināts, ka šāds lēmums nebūtu finansiāli izdevīgs. 

A.Novicka viedoklim pievienojās arī citi deputāti, kuri pauda viedokli, ka šobrīd konkrētās amata vietas veidošana būtu nepārdomāta un sasteigta. Deputāti bija vienisprātis, ka nepieciešams veikt iekšējo auditu pašvaldības iestādēs, taču vienojās, ka to šogad lietderīgāk būtu iepirkt kā ārpakalpojumu.
Deputāti neatbalstīja jaunas amata vietas – iekšējais auditors - veidošanu Bauskas novada pašvaldībā. 

Sēdē tika skatīti arī citi jautājumi.


Lelde Podniece,
sabiedrisko attiecību speciāliste 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas