Otrdiena, 07. Februāris, 2023. Nelda, Ričards, Rihards, Rišards

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novadā mācās attālināti


Bauskas novadā mācās attālināti2020.03.30 Komentāri (0) Bauskas novadā mācās attālināti

No 23.marta visā Latvijā, arī Bauskas novadā, 1.-12.klašu skolēniem notiek attālinātais mācību process vispārējā un speciālajā izglītībā. Pēc pirmās darba nedēļas izglītības iestāžu aptaujā esam noskaidrojuši kā veicies, kas vēl pilnveidojams.

Paldies Bauskas novada pedagogiem un izglītības iestāžu vadības komandām, kuri vienas nedēļas laikā spēja sagatavoties un pāriet uz mācību procesu attālināti. Katrā izglītības iestādē ir izstrādāta un ieviesta mācību sistēma, kas nodrošina skolotāju un skolēnu, vecāku savstarpējo komunikāciju, tās veidu un laiku. Ar to var iepazīties Bauskas novada mājas lapā www.bauska.lv

Lai nodrošinātu visus skolēnus ar viedierīcēm, tika veikta mācību iestāžu aptauja un noskaidrots nepieciešamo ierīču skaits. Šodien Bauskas novada pašvaldība no Izglītības un zinātnes  ministrijas saņēma un nodeva novada izglītības iestādēm 32 planšetes 1.-5.klašu izglītojamajiem un 14 mobilos tālruņus 6.-9.klašu izglītojamajiem. Pieprasītās ierīces saviem skolēniem izdalīs Mežotnes sākumskola, Codes pamatskola, Bauskas pilsētas pamatskola, Īslīces pamatskola, Vecsaules pamatskola, Pamūšas speciālā pamatskola.

Paldies vecākiem! Mācību procesā vecāku atbalsts vienmēr ir ļoti būtisks, bet vēl būtiskāks tas ir šajā situācijā. Mums visiem tagad ir jauna pieredze. Galvenais-  saglabāt mieru, noticēt saviem un savu bērnu spēkiem. Tāpēc vēl daži ieteikumi/atgādinājumi vecāku atbalstam:

  • Kopā ar bērnu izstrādājiet dienas režīmu (vēlams visai ģimenei, jo audzināšana-  tas ir personīgais piemērs) un centieties to izpildīt. Atvēliet laiku mācībām, regulārām ēdienreizēm, sporta aktivitātēm, atpūtai (piem. grāmatu lasīšanai, galda spēlēm, u.c.) miegam.
  • Ievērojiet higiēnu visur, arī ikdienā mājās. Pārskatiet savus ieradumus, varbūt kaut kas ir jāpamaina. Uzmundriniet viens otru!
  • Iekārtojiet bērnam/ jaunietim mācību vietu. Katram bērnam savu.
  • Uzziniet kāds ir skolotāju izveidotais mācību plāns: dienai vai nedēļai, iepazīstina ar to bērnus. Iespējas, kā organizēt mācību darbu, ir dažādas, bet par tām ir jāvienojas.
  • Iedrošiniet bērnu mācīties individuāli, ik dienu pārrunājiet veicamos uzdevumus, sazinieties ar skolotāju. Sekojiet, lai bērnam nav pārslodze, atbalstiet.
  • Attālinātās mācības nenozīmē tikai to, ka skolēnam visu laiku jādarbojas tīmeklī, ir arī patstāvīgi veicami uzdevumi, piem. pētnieciskie darbi, projekti. Ir iespēja izmantot mācību grāmatas, enciklopēdijas, darba burtnīcas, darba lapas, sevišķi sākumskolā. Attālinātās mācības ietver arī saziņu pa tālruni.
  • Ja interneta pieslēgums neiztur slodzi, pievērsties individuālam darbam, sazinieties ar skolotāju pa telefonu un pēc brīža mēģināt vēlreiz pieslēgties tiešsaistes resursam.
  • Noteikti informējiet skolotāju, ja nav iespēja skolēnam veikt uzdoto, nav tehniskā nodrošinājuma, vai ir citas problēmas. Katru problēmu var risināt, ja par to zina iesaistītās puses.

Aicinu sarunāties. Ieklausieties, uzklausiet, pārrunājiet. Esiet saprotoši un laipni. Nekritizējiet, bet meklējiet risinājumu, jo mums visiem šī ir ārkārtas situācija. Palīdzēsim viens otram!

 

Māra Bauvare
Bauskas novada administrācijas
Izglītības nodaļas vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas