Pirmdiena, 06. Februāris, 2023. Dace, Dārta, Dora

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada komiteju un domes sēdēs turpmāk varēs tikt izmantota videokonference


Bauskas novada komiteju un domes sēdēs turpmāk varēs tikt izmantota videokonference2020.03.26 Komentāri (0) Bauskas novada komiteju un domes sēdēs turpmāk varēs tikt izmantota videokonference

2020.gada 25.marta ārkārtas domes sēdē Bauska novada domes deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu „Par grozījumiem Bauskas novada pašvaldības nolikumā”. Klātesoši ārkārtas domes sēdē bija 9 no 17 domes deputātiem. Vienbalsīgi balsojot par sagatavotajiem grozījumiem, lēmums tika pieņemts. Steidzamības kārtā šādi grozījumi tika virzīti, lai valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ Covid 19 ierobežošanai, nodrošinātu iespēju attālināti organizēt šodien, 26.03.2020. plānoto kārtējo domes sēdi, taču šāds risinājums arī nākotnē dos iespēju deputātiem, kuri pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties uz komiteju vai domes sēdēm klātienē, tomēr piedalīties attālināti.

Saistošie noteikumi papildināti, nosakot, ka, ja komitejas loceklis sēdes laikā atrodas citā vietā komandējuma dēļ vai nevar ierasties komitejas sēdes norises vietā veselības stāvokļa dēļ, komitejas priekšsēdētājs var noteikt, ka komitejas sēdes norisē tiek izmantota videokonference (attēla un skaņas pārraide reālajā laikā).

Tādi pat papildinājumi veikti arī attiecībā uz domes sēdēm: Ja domes deputāts sēdes laikā atrodas citā vietā komandējuma dēļ vai nevar ierasties domes sēdes norises vietā veselības stāvokļa dēļ, domes priekšsēdētājs var noteikt, ka domes sēdes norisē tiek izmantota videokonference (attēla un skaņas pārraide reālajā laikā).

Lai rosinātu videokonferenci, klātneesošajam komisijas loceklim/domes deputātam jāreģistrējas dalībai komitejas sēdē/domes sēdē elektroniski, ne vēlā kā vienu stundu pirms sēdes iesniedzot iesniegumu par dalību attālināti www.latvija.lv vai parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot iesniegumu uz e-pastu: dome@bauska.lv, iesniegumā norādot iemeslu.

Savu balsojumu par izskatāmo lēmumprojektu domes sēdes norises vietā klātneesošais komitejas loceklis/domes deputāts apstiprina saskaņojot komitejas sēdes/domes sēdes protokolu Bauskas novada domes administrācijas lietvedības sistēmā.

Grozījumi veikti arī saistošo noteikumu 118.1.punktā, nosakot, ka laikā, kad valstī, valsts daļā vai administratīvās teritorijas daļā ir izsludināta ārkārtējā situācija vai izņēmuma stāvoklis, kas saistīts ar veselības apdraudējumu vai ir noteikti pārvietošanās ierobežojumi, domes priekšsēdētājs ar rīkojumu var noteikt, ka ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā domes un komiteju sēdes notiek attālināti.

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas