Sestdiena, 03. Decembris, 2022. Evija, Jogita, Raita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas


Bauskas novada Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas2019.10.14 Komentāri (0) Bauskas novada Karjeras nedēļā izzinās nākotnes profesijas

Bauskas novadā no 14. līdz 18.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras fokusā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Karjeras nedēļas laikā Latvijas skolās un citās izglītības iestādēs notiks dažādi karjeras veidošanai veltīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kuros tiks akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās.

Bauskas 2.vidusskolā Karjeras nedēļā ir plānoti vairāki pasākumi. Tā kā veiksmīgas karjeras veidošanas prasmes ir skolas mācību stundu plānos, 1.-4. klašu audzinātāji sadarbībā ar skolas pedagogiem - karjeras konsultantiem   ir uzaicinājuši ciemos skolēnu vecākus, kuri iepazīstinās ar savu karjeras ceļu. Par savu profesiju pastāstīs fizioterapeits, vetārsts, jūrnieks un skolotājs. Pirmajām klasēm ir plānots lielāks pasākums  „ Gribu kļūt policists”, kurā interesantā un pašiem mazākajiem saprotamā veidā  par savu darba ikdienu pastāstīs Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki.

Griķu pamatskolas 9.klašu skolēni tiek aicināti piedalīties Karjeras nedēļas pasākumā „ Iepazīstam profesijas kopā ar speciālistiem”, kurš notiks Bauskas Kultūras centrā 17.oktobrī plkst.10.00. Mārīte Aleksandrova, Inga Golovčanska pedagogs - karjeras konsultants.

9.-12. klašu audzēkņi klases stundās tiksies ar skolēnu vecākiem – mūsu skola - Bauskas 2. vidusskola, absolventiem, ar profesiju pārstāvjiem, būs zīmējumu izstādes, mācību ekskursijas. Profesiju iepazīstināšana mācību priekšmetu stundās. Direktores stunda - tikšanās ar Dream Foundation pārstāvjiem, lai iepazīstināt jauniešus ar studiju iespējām ārzemju augstskolās. Melānija Antonoviča, pedagogs - karjeras konsultants.

Īslīces vidusskolā 15.oktobrī norisināsies tikšanās ar Saulaines tehnikuma audzēkņiem un konkurss 5.-9.kl.skolēniem "Profesijas vakar,šodien,rīt". Skaidrīte Bule, pedagogs - karjeras konsultants.

Vecsaules un Codes pamatskolas pedagoģe karjeras konsultante, Daina Jarmalaviča, informē, ka Vecsaules pamatskolā 1.-4. klašu skolēniem būs konkurss “Mana vecāku profesija”. Kā arī skolēniem būs iespēja iepazīt Mežziņa profesiju Ogrē, kur būs iespējams doties 5.,6.,7.klašu skolēniem.

Bauskas Valsts ģimnāzijā, sadarbojoties ar PKK, tiks organizēta karjeras stunda, lai skolēnus iepazīstinātu ar karjeras izveidošanas pamatprincipiem - pamatnostādnēm. Sadarbībā ar Bauskas Valsts ģimnāzijas klašu audzinātājiem skolēni tiks iepazīstināti ar nākotnē nepieciešamajām profesijām.

Bauskas novada 9.klašu skolēniem būs iespēja iepazīties ar dažādu profesiju pārstāvjiem 17.oktobrī plkst.10.00 Bauskas Kultūras centrā pasākumā "Iepazīstam profesijas kopā ar speciālistiem": 

plkst. 10.00 - Domes priekšsēdētājs;

plkst. 10.30 - Armijas pārstāvji;

plkst. 11.10 - Ugunsdzēsēji;

plkst. 11.40 - Zemes ierīcība(mērnieks);

plkst. 12.00 - Žurnālists;

plkst. 12.30 - Skaistumkopšana;

plkst. 13.10 - Zobārsts.

 

Par karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.  

Karjeras nedēļas pasākumos šogad iesaistījušās 110 Latvijas pilsētas un novadi un tajās esošās izglītības iestādes. Jau otro gadu Karjeras nedēļa ir ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitāte un šogad tajā piedalās visi projektā iesaistītie partneri – 75 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldības un pašvaldību apvienības un 17 profesionālās izglītības kompetences centri.

Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Karjeras nedēļas pasākumu programma pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjerasnedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos https://www.facebook.com/TavaiKarjerai/, https://www.facebook.com/VIAA.LV/, draugiem.lv/viaa, https://twitter.com/TavaiKarjerai un https://twitter.com/VIAA_LV.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Stūre, Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļas metodiķe
Mob. tālr.:+371- 25433403; e-pasts: baiba.sture@inbox.lv

 

Papildu informācija:
Daina Jarmalaviča, (Bauskas novada) Karjeras nedēļas koordinators
Mob. tālr.: +371-28324490; e-pasts: jermisd@inbox.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas