Otrdiena, 28. Septembris, 2021. Lana, Sergejs, Svetlana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada jauniešu forums “Lecam pa jaunam 2”


Bauskas novada jauniešu forums “Lecam pa jaunam 2”2017.11.28 Komentāri (0) Bauskas novada jauniešu forums “Lecam pa jaunam 2”

24. un 25. novembrī, Uzvaras vidusskolā norisinājās Bauskas novada jauniešu forums „Lecam pa jaunam 2”, kas pulcēja aptuveni 70 jauniešu. Forums norisinājās vairāk kā 24 stundas bez pārtraukuma, ietverot daudzas aktivitātes.

Pasākums sākās ar jauniešu iniciatīvu izstrādi, kuru vadīja pasākumu moderatores Justīne Panteļejeva un Alija Turlaja. Divu stundu garumā jaunieši radoši strādāja pie dažāda veida iniciatīvām, kuras varētu paši saviem spēkiem īstenot.
Iniciatīvu izstrādē arī iesaistījās novada domes deputāti Raitis Ābelnieks, Karīna Andreika un Jānis Dūmiņš. Pasākuma organizators un biedrības „Jaunatne smaidam” pārstāvis Andris Kāposts atzīst, ka ir sāpīgi apzināties, ka lielākajai daļai lēmumu pieņēmēju trūkst vēlme izrādīt interesi par pasākumu, jo vairāk kā puse uzaicināto deputātu pat neatbildēja pat par to vai spēs ierasties uz forumu. Liels paldies deputātam Artūram plešam, kurš nespēja ierasties uz pasākumu, bet vismaz atsūtīja video sveicienu.Pēc šīs foruma daļas jaunieši apmeklēja piecas darbnīcas, kur bija iespējams apgūt dažādas prasmes:

  • Ģitāras spēli pie Jēkaba Grīnberga;
  • Karikatūru zīmēšanas prasmes pie Bruno Baha;
  • Iedvesmoties lieliem darbiem un noticēt saviem spēkiem pie Jēkaba Tutiņa;
  • Relaksēties un apgūt akrobātiku pie  EBD brīvprātīgajiem Evaristo un Masona no Spānijas;
  • Iemācīties gatavot EKO našķus pie Karīnas Andreikas.

Visu šo darbnīcu mērķis bija parādīt, ka noteiktu prasmi var uzsākt apgūt nieka 30 minūšu laikā un ka jauniešiem ir pa spēkam viss un jebkurās jomās.
Pēc vakariņām sekoja vakara orientēšanās Uzvaras vidusskolas telpās, grupas „Bekars” koncerts un brīvās aktivitātes visas nakts garumā. Tika dejots, spēlētas ģitāras, runāts un smiets.


No rīta sagurušos jauniešus uzmundrināja Sabīne ar zumbas dejām, kam sekoja iepriekšējā dienā izstrādāto ideju analīze un došanās mājup.
Pasākuma dalībnieki atzīst, ka foruma norisi un atraktivitāti ietekmē viņi paši. Ja pašiem nav vēlmes būt atvērtiem un nav vēlmes ieguldīt pasākumā pozitīvas emocijas, tad forums kļūst garlaicīgs un pasīvs.
Liels paldies Uzvaras vidusskolas skolēnu parlamentam, Uzvaras vidusskolas vadībai, skolotājai Ilzei Ērglei, Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājam Aleksandram Gurkovskim, Bauskas Bērnu un jauniešu centram unikvienam, kas palīdzēja forumam notikt.

Andris Kāposts, foruma organizators
Foto:Andra Matuļenko
Pasākuma fotogalerija

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas