Piektdiena, 24. Marts, 2023. Izidors, Kazimirs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada jaunieši bauda „kafiju ar politiķiem”


Bauskas novada jaunieši bauda „kafiju ar politiķiem”2015.01.14 Komentāri (0) Bauskas novada jaunieši bauda „kafiju ar politiķiem”

     „Kafija ar politiķiem” kā īpaši organizēta un sagatavota pēcpusdiena norisinājās 13.janvārī Bauskas Bērnu un jauniešu centrā, kurā pie kafijas un tējas tasēm satikās Bauskas Valsts ģimnāzijas un Uzvaras vidusskolas jaunieši un Bauskas novada lēmējvaras pārstāvji – domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, viņa vietnieks Alvis Feldmanis, Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Inita Nagņibeda un deputāts Voldemārs Čačs, kā arī Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis un Bauskas valsts ģimnāzijas skolotāja Sarmīte Ābelniece, lai diskutētu un radītu jaunas idejas par iespējām veicināt jauniešu iesaisti politiskajos procesos. 

     Dialogu starp pašmāju politiķiem un jauniešiem vadīja pieredzējusi vadītāja Kristīne Ļeontjeva. Šādas diskusijas tiek organizētas visā Eiropas Savienībā, sniedzot iespēju jauniešiem iesaistīties politikas veidošanā par jautājumiem, kas ietekmē pašus jauniešus. Latvijā diskusijas „Kafija ar politiķiem” organizē Latvijas Jaunatnes Padome (LJP) sadarbībā ar diskusiju koordinatoru Zemgales reģionā - Zemgales NVO Centrs. Zemgales reģionā LJP kopā ar reģionālo partneri organizēs arī reģionālo konferenci, kura norisināsies 11.februāri Jelgavā. Pasākumi valstī vienlaicīgi dažādos novados un reģionos norisinās no 2014.gada decembra līdz 2015.gada februārim. Diskusiju bloki tiek veidoti četros līmeņos, sākotnēji iesaistot novadu jauniešus, tad viņu viedokli apkopojot reģionu līmenī, pēc tam nacionālajā un visbeidzot Eiropas dimensijā.
Bauskas dialoga koordinatore Kristīne aicināja visus diskusiju dalībniekus veidot piecas diskusiju grupas, kur katrai no tām tika uzticēts viens no šādiem jautājumiem:
•Kas būtu jādara, lai veicinātu uzticību un sapratni starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī uzlabotu abu iesaistīto pušu savstarpējās sadarbības kvalitāti?
•Kas būtu jādara, lai jaunieši un jauniešu organizācijas kopā ar lēmumu pieņēmējiem (valsts, pašvaldību amatpersonas) pilnvērtīgi iesaistītos lēmumu pieņemšanas procesos?
•Kas būtu jādara visos iespējamos izglītības veidos, lai veicinātu politisko līdzdalību?
•Kā jauniešus ar atšķirīgām pieredzēm un zināšanām vajadzētu informēt, iedrošināt un motivēt iesaistīties politiskos un demokrātiskos procesos, un kā jaunās un alternatīvās tehnoloģijas un rīki var tikt izmantotas šiem procesiem?
•Kā darbs ar jaunatni var veicināt jauniešu politisko līdzdalību?

      Izmantojot grupu dalībnieku rotācijas principu, katra jautājuma iztirzāšanā piedalījās vismaz trīs grupu dalībnieki.
     Diskusijas nobeiguma daļā varēja iepazīties ar idejām jauniešu politiskās darbības aktivizēšanai un to iesaistes veicināšanai dažādās politiskās norisēs. Daudzi no piedāvātiem darbības veidiem bija jau zināmi – piem.,  motivēt jauniešus piedalīties vēlēšanās, politiskajām partijām veidot jauniešu apvienības, organizēt  politiķu ēnošanu, lai lauztu stereotipus par tiem kā par „sliktajiem”. Izskanēja arī vairākas svaigākas idejas par jauniešu un deputātu neformālu pasākumu organizēšanu (kopīgas talkas, pārgājieni, sporta aktivitātes u.c.), interneta vietnes izveide Bauskas novada jauniešu un politiķu komunikācijai.
     Diskusijas koordinatore Kristīne atzinīgi novērtēja novada domes priekšsēdētāja piedalīšanos šajā diskusijā, uzteica jauniešu aktivitāti un vēlmi izprast politiķu darba specifiku

. 
     Atliek cerēt, ka izskanējušās idejas sagaidīs veiksmīgu īstenošanos novadā un valstī.

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Aija Spriņķe

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas