Svētdiena, 03. Jūlijs, 2022. Benita, Everita, Verita, Emerita

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada domi vadīs Aivars Okmanis


Bauskas novada domi vadīs Aivars Okmanis2021.07.01 Komentāri (0) Bauskas novada domi vadīs Aivars Okmanis

Šodien, 2021. gada 1.jūlijā, uz pirmo apvienotā Bauskas novada domes sēdi pulcējās 19 jaunievēlētie domes deputāti.

Atbilstoši likumā „Par pašvaldībām" noteiktajam, Bauskas novada dome sēdi sasauca Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis un darba kārtībā bija iekļauts viens jautājums - Bauskas novada domes priekšsēdātāja vēlēšanas. Domes priekšsedētāja vēlēšanas norit ar personalizētām vēlēšanu zīmēm. Domes priekšsēdētāju ievēlē no attiecīgās domes deputātiem. Ikvienam domes deputātam ir tiesības izvirzīt kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam. Domes priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja kandidāts saņēmis vairāk nekā pusi no ievēlēto domes deputātu balsīm.

 

 

Deputāts Raitis Ābelnieks domes priekšsēdētāja amatam izvirzīja Aivaru Okmani. „Es aicinātu atbalstīt manu kandidatūru, lai mēs kopīgi nākamos četrus gadus un, iespējams, vēl ilgāk, varētu strādāt Bauskas novada iedzīvotāju labā, būt vienoti savos lēmums un rast labākos risinājums", uzrunā domes deputātiem sacīja priekšsēdētāja amata kandidāts Aivars Okmanis, kurš piebilda:  „Esmu gatavs stradāt ar jums kopā vienotā komandā." Citi kandidāti priekšsēdētāja amatam izvirzīti netika. Balsošanā vienbalsīgi par Bauskas novada domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Aivars Okmanis. „Paldies jums par izrādīto uzticību. Paldies vēlēšanu komisijai par vēlēšanu procesa organizēšanu. Apliecinu savu gatavību darboties kopā ar jums mūsu iedzīvotāju labā tā, lai pēc četriem gadiem iedzīvotāju viedoklis par jaunveidoto Bauskas novada pašvaldību būtu vēl pozitīvāks kā tas jau ir šobrīd par esošajām pašvaldībām," pārliecību pauda jaunievēlētais domes priekšsēdētājs. 

Pēc domes priekšsēdētāja ievēlēšanas, Bauskas novada vēlēšanu komitejas vadītājs Juris Gailis sēdes vadību nodeva jaunievēlētajam domes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim. Viņš aicināja kolēģus turpināt domes sēdi un izskatīt iepriekš saskaņotos sešus darba kārtības jautājumus. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:
Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis

Pirmais izskatāmais jautājums sēdes turpinājumā bija Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšana. Aivars Okmanis Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīja Aivara Mačeka kandidatūru. Deputāts Jānis Dūmiņš priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīja Voldemāra Čača kandidatūru. Voldemārs Čačs pateicās par vēlētāju pausto uzticību, pateicās arī Jānim Dūmiņam, bet no savas kandidatūras virzīšanas priekšsēdētāja vietnieka amatam atteicās. Uzrunājot klātesošos, Aivars Mačeks sacīja: „Darīšu visu iespējamo, lai jūsu dāvāto uzticību nepieviltu. Esmu priecīgs, ka ir izveidojusies komanda, kas gatava strādāt iedzīvotāju labā." Balsojumā ar 17 balsīm "par" domes priekšsēdētāja vietnieka amatā tika ievēlēts Aivars Mačeks. Pret A.Mačeka kandidatūru balsoja no "Latvijas attīstībai" ievēlētie deputāti Jānis Dūmiņš un Ināra Pētersone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:
No kreisās - Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis

Vēl jaunievēlētās Bauskas novada domes pirmajā sēdē tika skatīts jautājums par esošā Bauskas novada pašvaldības ģerboņa turpmāku izmantošanu un tika apstiprinātas novada domes pastāvīgās komitejas. Pēc neilgām diskusijām un labojumiem tika apstiprināts Bauskas novada pašvaldības nolikums. Vēl pirmajā domes sēdē deputāti lēma arī par priekšsēdētāja, priekšsēdētāja vietnieka un deputātu darba samaksu, un sēdēs noslēgumā tika skatīts lēmumprojekts „Par programmu Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai" īstenošanu Bauskas novadā. 

Konteksts.
Pašvaldību vēlēšanas notika 2021.gada 5.jūnijā. Bauskas novadā vēlēšanās pārliecinoši uzvarēja Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" ar 47,41% balsu iegūstot 11 vietas jaunās domes sastāvā. 2.vieta - „Latvijas attīstībai" ar 12,51% un 3 vietām, 3.vieta - Politiskā partija "Latvijas Reģionu Apvienība" ar 11,20% un 2.vietām, 4.vieta - „Jaunā konservatīvā partija" ar 7,12% un 2.vietām un 5.vieta Zaļo un Zemnieku savienība ar 6,72% un 1.vietu domē. Noteikto 5% barjeru nepārvarēja 4 politiskie spēki - Politiskā partija "KPV LV", "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un „Jaunā vienotība". 

 

Ieva Šomina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Foto:
Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas