Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada domes vadība tiekas ar VAS "Latvijas Pasts" pārstāvjiem


Bauskas novada domes vadība tiekas ar VAS 2019.02.18 Komentāri (0) Bauskas novada domes vadība tiekas ar VAS "Latvijas Pasts" pārstāvjiem

Šodien, 18.februārī, Bauskas novada domē, domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un viņa vietnieks Voldemārs Čačs, tikās ar VAS „Latvijas Pasts” pārstāvjiem – valdes locekli Kristapu Krūmiņu un „Latvijas Pasts” Zemgales reģiona vadītāju Inesi Freidenfeldi, lai pārrunātu situāciju par pasta nodaļas reorganizāciju Brunavas pagastā.

Priekšsēdētājs „Latvijas Pasts” pārstāvjus aicināja uz tikšanos pēc tam, kad saņēma Brunavas pagasta iedzīvotāju vēstuli ar aicinājumu saglabāt līdz šim esošo kārtību Brunavas pasta nodaļā. Vēstulē iedzīvotāji pauž bažas, ka pēc jaunā darba laika ieviešanas - pastniece pasta nodaļā strādās vienu stundu dienā, iedzīvotāji nevarēs saņemt nepieciešamos pakalpojumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Priekšsēdētājs pauda viedokli, ka vairumam Brunavas pagastā dzīvojošiem senioriem, nav nedz izdevīgi nedz iespēja mērot 20 kilometrus lielu attālumu uz pasta nodaļu Bauskā. Tāpat, A. Jātnieks vaicāja par transporta tehnikas noslodzi, pastnieku drošības līmeni izbraukumos un lūdza „Latvijas Pasts” pārstāvjus izskaidrot reorganizācijas ieguvumus.

Voldemārs Čačs iestājās par pasta nodaļas sociālo nozīmi Brunavas pagasta iedzīvotāju ikdienā. „Latvijas Pasts” Brunavas pasta nodaļas telpas īrē no pašvaldības. Lai samazinātu zaudējumus, V. Čačs izteica priekšlikumu, ka turpmāk pašvaldība īres maksu varētu samazināt, kā arī segt daļu elektrības, apkures un citus ar saimnieciskiem izdevumiem saistītus maksājumus.

 

Situāciju skaidroja VAS „Latvijas Pasts” valdes loceklis Kristaps Krūmiņš. Viņš ir pārliecināts, ka jaunais Brunavas pasta darbības modelis iedzīvotāju ikdienai nāks par labu. „Pastnieki dosies pie klientiem personīgi. Katram klientam tiks veltīta individuāla uzmanība. Pastnieki būs aprīkoti ar visu nepieciešamo, lai pie iedzīvotājiem mājās tiktu pieņemti un nosūtīti pasūtījumi, varētu iegādāties preces un tiktu nodrošināta skaidras naudas izsniegšana. Neviens pakalpojums netiks anulēts. Turpmāk iedzīvotājiem nekur nebūs jābrauc - atbrauks pastnieks un visu pakalpojumu klāstu izpildīs,” sola K. Krūmiņš.

 

Daudzi pastnieki darba pienākumus veic ar personīgo transportu. „Vairāk nekā puse darbinieki izvēlas braukt ar savu auto, jo izmaksātās kompensācijas par auto uzturēšanu ir pietiekamas, lai pastniekiem no sava ģimenes budžeta auto uzturēšanai nav jāiegulda personīgās finanses. Lietuvas pasts nesen kā iegādājas pasta mašīnas. Arī mēs skatāmies uz līdzīgu praksi, bet viss atkarīgs no tā, cik naudas turpmāk novirzīsim zaudējumu segšanai. Runājot par drošību – atceros tikai vienu gadījumu, kad pastnieks nonāca nepatīkamā situācijā. Jāņem vērā, ka darbiniekam līdzi būs limitēta naudas summa. Tāpat, vēlamies informēt, ka pasta sūtījums, kas nepārsniedz puskilogramu, klientiem tiek piegādāts bez maksas,” tā K. Krūmiņš.

 

„Latvijas Pasts” Zemgales reģiona vadītāja Inese Freidenfelde: „Pēc jaunā modeļa ieviešanas, citu novadu pagastos klientu skaits pat ir palielinājies, jo tagad, kad pastnieki brauc pie katra klienta individuāli, pakalpojumus var saņemt arī tie iedzīvotāji, kuriem līdz šim nebija iespēja nokļūt pasta nodaļā. Piemēram, Madonas novadā jaunā kārtība ļauj ietaupīt līdz pat diviem tūkstošiem eiro gadā, kas savukārt dod iespēju neslēgt kādu citu pasta nodaļu.”

 

I. Freidenfelde atklāja, ka Brunavas pasta nodaļā vidēji dienā tiek saņemti un nosūtīti astoņi sūtījumi. Tiesa, šo rādītāju uzlabo, piemēram, drīzumā gaidāmās vēstuļu izsūtīšana par nodokļu deklarāciju. Mēneša ienākumi Brunavas pasta nodaļā tiek lēsti ap 230 eiro, zaudējumi mēnesī sasniedz ap 400 eiro, gadā – nepilni pieci tūkstoši eiro.

 

VAS „Latvijas Pasts” informē, ka sākot ar 2019.gada 20.martu, mainīsies Bauskas novada Brunavas pagasta Brunavas pasta nodaļas darba laiks. Pasta nodaļā iedzīvotāji pakalpojumus varēs saņemt vienu stundu dienā.

 

Artūrs Dulbe,
sabiedrisko attiecību speciālists

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas