Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada domes Apvienotajā komitejā


2015.10.15 Komentāri (0) Bauskas novada domes Apvienotajā komitejā

Apvienotajā Sociālo un veselības lietu un Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejā 14.oktobrī tika skatīti 9 jautājumi.
Tika lemts, ka pašvaldība finansiāli varētu daļēji atbalstīt jaunās ārstniecības iestādes „Ģimenes Studija” sniegtos izglītojošos pakalpojumus. 
Tāpat deputāti vienbalsīgi akceptēja sagatavo lēmumprojektu par  atbalstu sieviešu invalīdu biedrības „Bauskas novada Aspazijas” iesniegtajam projektam „Atvērtās durvis, lai sievietes ar invaliditāti iegūtu jaunas prasmes” un lēma piešķirt tā realizācijai 585 EUR  no Bauskas novada pašvaldības iestādes „Bauskas novada Sociālais dienests” paredzētajiem budžeta līdzekļiem. Projekts paredz veicināt sieviešu ar invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā, apgūstot jaunas prasmes un iemaņas, mācoties komunicēt, savstarpēji sadarbojoties, piedaloties pasākumos, izstādēs, nododot savu pieredzi un prasmes citām dalībniecēm, apmeklējot kultūrizglītojošos pasākumus. 
Deputāti pozitīvi lēma arī par finansiāla atbalsta 300 EUR apmērā piešķiršanu autobiogrāfiskas grāmatas izveidei „Ar motoriem krūtīs”, kas sniegs ieskatu 20.gadsimta Latvijas motobraucēju dzīvē, t.sk. arī bijušā Bauskas rajona izcilāko sportistu paveiktajā. Viens no leģendārākajiem moto sportistiem valstī nāk no Bauskas rajona. Tas ir Edvīns Ķirsis, kurš 1992.gadā nodibināja Baltijas Kausa fondu un organizēja motokrosa pasākumus 23 gadus. Savos darbības gados viņš ir noorganizējis vairāk kā 230 starptautiskus motosporta pasākumus un tādejādi veicinājis motosporta attīstību Latvijā, tās atpazīstamību starptautiskajā mērogā.
Plašas diskusijas komitejas sēdē raisīja Bauskas muzeja sagatavotā darbības un attīstības stratēģija 2015. – 2020.gadam. Tajā kā galvenā prioritāte paredzēta rekonstrukcijas plāna izstrāde V.Plūdoņa muzeja ēkām un kompleksa apkārtnei, kā arī jaunas ekspozīcijas koncepcijas izveide, kas atspoguļotu 19.gs. Bausku un Bausku 20.gadsimta 90.gados. Tāpat tā paredz turpināt darbu pie muzeja krājuma priekšmetu glabāšanas apstākļu uzlabošanas, digitalizācijas, krājumu pieejamības paplašināšanas, kultūrvēsturiskā mantojuma popularizēšanas u.c. darba jomām. Muzeja stratēģija saņēma visu klātesošo deputātu saskaņojumu.

Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja 
Aija Spriņķe    


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas