Ceturtdiena, 02. Februāris, 2023. Sonora, Spīdola

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada dome Ministru kabinetam lūdz Bauskas novadā izsludināt ārkārtējo situāciju


Bauskas novada dome Ministru kabinetam lūdz Bauskas novadā izsludināt ārkārtējo situāciju2017.03.06 Komentāri (0) Bauskas novada dome Ministru kabinetam lūdz Bauskas novadā izsludināt ārkārtējo situāciju

Bauskas novada dome ārkārtas sēdē šodien, 6.martā, akceptēja Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes 2017.gada 1.marta rezolūciju „Valsts vietējo autoceļu stāvoklis astoņos Bauskas novada pagastos” un pieprasīja Latvijas Republikas Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju Bauskas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli un noteikt nekavējoši veicamos nepieciešamos pasākumus ārkārtējās situācijas novēršanai.

 Deputātu pieņemtais lēmums paredz tā nosūtīšanu Latvijas Valsts prezidentam, Latvijas Republikas Ministru kabinetam, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, Satiksmes ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, VAS „Latvijas Valsts ceļi”, VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Uz domes ārkārtas sēdi bija ieradušies 11 no 17 Bauskas novada domes deputātiem. Lēmums par lūgumu izsludināt ārkārtējo situāciju pieņemts vienbalsīgi.

Situācija, kāda ilgstošā laika periodā ir izveidojusies uz valsts autoceļiem Bauskas novada administratīvajā teritorijā liecina par to, ka Satiksmes ministrija, valsts akciju sabiedrība „Latvijas Valsts ceļi” un valsts akciju sabiedrība „Latvijas autoceļu uzturētājs” nepilda tām likumos noteiktos pienākumus.

2017.gada 1.martā Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes atklātajā sēdē tika pieņemta rezolūcija par valsts vietējo autoceļu stāvokli astoņos Bauskas novada pagastos. Rezolūcijā Bauskas novada pašvaldībai tiek pieprasīts izsludināt ārkārtas stāvokli Bauskas novadā līdz laikam, kamēr tiks veikti minimālie valsts vietējo autoceļu stāvokļa uzlabojumi, lai iedzīvotāji varētu saņemt valsts garantētos pamatpakalpojumus izglītības, veselības, drošības un ugunsdrošības jomās.

Domes priekšsēdētājs R.Ābelnieks norāda: „Tas, ka pavasaros grantētie zemes ceļi kļūst grūtāk izbraucami ir ierasta parādība, taču šogad situācija ir katastrofāla. Bauskas novada pašvaldība, apzinoties lauku iedzīvotāju neapskaužamo situāciju, ir gatava rīkoties radikāli un pieprasīt Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju novada lauku teritorijās.”

Likums “Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4.panta pirmā daļa nosaka, ka ārkārtējā situācija ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus. Tāpat likumā teikts, ka ārkārtējo situāciju izsludina Ministru kabinets uz noteiktu laiku, bet ne ilgāku par trim mēnešiem. Savukārt Bauskas novada pašvaldība izmanto minētā likuma 6.panta pirmajā daļā noteiktās tiesības, ka ārkārtējās situācijas izsludināšanu var pieprasīt pašvaldības dome. 

„Bauskas novada pašvaldība ir pateicīga novada aktīvajiem iedzīvotājiem, īpaši Uzņēmējdarbības konsultatīvajai padomei, kuras locekļi veltīja savu laiku, tikās ar iedzīvotājiem visos novada pagastos, apkopoja informāciju par ceļu stāvokli un tā ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi,” pateicību pauž Bauskas novada domes priekšsēdētājs.

Saistītie raksti http://www.bauska.lv/lv/jaunumi/bauskas-novada-uznemeji-prasa-glabt-valsts-grants-celus-3627 

Ieva Šomina, Bauskas novada pašvaldības iestādes
„Bauskas novada administrācija”
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis +371 63963975

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas