Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada domē atklāj foto izstādi „Izzudušie ciemi Bauskas novadā”


Bauskas novada domē atklāj foto izstādi „Izzudušie ciemi Bauskas novadā”2015.11.27 Komentāri (0) Bauskas novada domē atklāj foto izstādi „Izzudušie ciemi Bauskas novadā”

Bauskas novada domes 2.stāva zālē 26.novembrī tika atklāta Latvijas Kultūras koledžas 3.kursa studentes Alises Dreimanes fotoizstāde „Izzudušie ciemi Bauskas novadā”.

Kā atklāšanā pastāstīja foto autore, viņa savos darbos ir vēlējusies atspoguļot vienu no mūsdienu aktuālākajām problēmām  - globalizācijas ietekmi uz sociālo sistēmu. Migrācijas rezultātā samazinās iedzīvotāju skaits. Cilvēki peļņas meklējumos no lauku reģioniem dodas uz lielpilsētām. Līdz ar to ik gadu Latvijā paliek arvien mazāk apdzīvotu vietu. Samazinoties iedzīvotāju skaitam, pamazām no apdzīvoto vietu reģistra tiek izņemti ciemi.  Kaut gan Bauskas novadā ciemu nosaukumu pazušanai no kartes ir nedaudz citi iemesli, arī šeit vērojamas vietas un lauku mājas, kurās vairs nav iedzīvotāju.

Autores dzimtā vieta ir Vecumnieku novads. Viņa izvēlējās caur fotoobjektīvu iepazīt tuvējā Bauskas novada vietas, kas zaudējušas ciema statusu. Alise apmeklēja sešu bijušo ciemu teritorijas – Bruknu, Rudzukrogu, Strēļus, Genctāles pienotavu, Kukučus un Šķirānus. Tajos jau iepriekš ir dominējušas viensētas bez kompaktas apbūves. Tādēļ arī šīs vietas zaudējušas ciemu nosaukumus. Kaut gan vairāk vai mazāk rosība turpinās, foto liecina arī par zināmu  pamestību un infrastruktūras nesakārtotību.

Foto izstādes atklāšanā jauno foto studijas dalībnieci ar viņas pirmo fotoizstādi sveica novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks un to nosauca par drosmīgu un aktuālu. Viņš uzsvēra, ka dzīvojam pārmaiņu laikā, ka fotogrāfijas palīdz skatīt konkrētās vietas vizuālās izmaiņas jeb vēsturi.

Aija Spriņķe, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas