Ceturtdiena, 09. Decembris, 2021. Tabita, Sarmīte

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada deputāti lemj par būvdarbu projekta realizāciju Īslīces pagasta Bērzkalnu un Rītausmu ciemos


Bauskas novada deputāti lemj par būvdarbu projekta realizāciju Īslīces pagasta Bērzkalnu un Rītausmu ciemos2016.12.01 Komentāri (0) Bauskas novada deputāti lemj par būvdarbu projekta realizāciju Īslīces pagasta Bērzkalnu un Rītausmu ciemos

Šodien, 1.decembrī, novada domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma lēmumu piešķirt līdzekļus projekta „Būvdarbi „Projekta ID Nr.3.DP/3.5.1.1.0/10/IPIA/VIDM/015 papildinājumi kanalizācijas tīklu paplašināšanai Īslīces pagasta Bērzkalnu un Rītausmu ciemos”” īstenošanai.  

2013.gada 13.marta sēdē Bauskas novada dome pieņēma lēmumu “Par tehniski ekonomiskā pamatojuma “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Īslīces pagastā” papildinājumu apstiprināšanu un par saistībām projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Īslīces pagastā” īstenošanai”. Projekts netika īstenots laika trūkuma dēļ, taču tika izstrādāts tehnisks projekts, kuru šobrīd ir iespēja realizēt.

SIA „Īslīces ūdens” ir lūgusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (turpmāk - VARAM) iekļaut Īslīces aglomerāciju specifiskā atbalsta mērķa 5.3.1. „Attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanas iespējas” (SAM 5.3.1.) projektu iesniegumu atlases 2.kārtā jaunu notekūdeņu tīklu un ar to saistītās infrastruktūras izbūvei. Plānotie darbi ir kanalizācijas tīklu paplašināšana Īslīces pagasta Bērzkalnu un Rītausmu ciemos ar mērķi attīstīt un uzlabot ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt pieslēgšanas iespējas. Iecerēts veikt būvdarbus 8 ielās Bērzkalnu ciemā: Celtnieku iela, Ozolu iela, Burtnieku iela, Līdumnieku iela, Meldru iela, Ainavu iela, Birznieku iela un Pārupes ielās, savukārt 4 ielās Rītausmu ciemā, kurās tiktu veikta kanalizācijas tīklu paplašināšana, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas kvalitātes uzlabošana un attīstība, kā arī pieslēgšanas nodrošināšana.

Pēc projekta realizēšanas varētu  tik izveidoti  apmēram 70 jauni pieslēgumi Bērzkalnu ciemā un apmēram 40 jauni pieslēgumi Rītausmu ciemā, kopā tas pozitīvi ietekmētu apmēram 300 cilvēkus.

Projekta īstenošanai finanšu resursus 85% procentu apmērā plānots piesaistīt no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, savukārt līdzfinansējumu 15% apmērā, kas sastāda 46 475 EUR ar ārkārtas sēdē pieņemto lēmumu plānots nodrošināt no pašvaldības 2017.gada budžeta līdzekļiem. Projekta iesniegšanas termiņš ir 2016.gada 5.decembris.

Imanda Livčāne
Sabiedrisko attiecību nodaļas praktikante


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas