Ceturtdiena, 28. Oktobris, 2021. Antoņina, Ninona, Ņina, Oksana

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada administrācijas speciālisti strādā pieredzes apmaiņā Kalnciemā


Bauskas novada administrācijas speciālisti strādā pieredzes apmaiņā Kalnciemā2020.09.04 Komentāri (0) Bauskas novada administrācijas speciālisti strādā pieredzes apmaiņā Kalnciemā

Augustā Bauskas novada Sociālā dienesta, Bauskas novada pašvaldības administrācijas speciālisti un domes deputāte Helvija Greiere viesojās Jelgavas novada Kalnciemā, kur mūsu novada speciālisti tikās ar kolēģiem no Jelgavas novada pašvaldības daudzfunkcionālā sociālā pakalpojuma centra „LAIPA”.

 

Centru Kalnciemā atklāja 4.augustā. Modernais daudzfunkcionālais sociālā pakalpojuma centrs „LAIPA” izveidots kādreizējo kopmītņu telpās. Centrs “LAIPA” atrodas Draudzības ielā 3, Kalnciemā, Jelgavas novadā. Ēkas pirmajā stāvā ir iekārtota specializētā darbnīca, otrajā stāvā izvietots dienas aprūpes centrs, bet trešajā stāvā izveidoti grupu dzīvokļi. Vēl ēkā atrodas pasts, ģimenes ārstu un zobārsta prakses un frizētava. Paredzēts, ka ēkas pirmajā stāvā nākotnē tiks atvērts arī sociālais uzņēmums – kafejnīca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centra vadītāja Gita Aizpure informē, ka centrā pieejami trīs pakalpojumi - dienas aprūpes centrs pieaugušajiem ar garīgā rakstura traucējumiem (GRT) 12 personām, grupu dzīvokļi cilvēkiem ar GRT 16 personām un specializētā darbnīca cilvēkiem ar GRT 16 personām.

 

Gita atklāj, ka viesi no Bauskas novada nav pirmā delegācija, kura ieradusies vien divas nedēļas pēc centra atvēršanas un noteikti ne pēdējā. Citu pašvaldību speciālistu interese par jaunatklāto centru ir tik liela, ka divas vizītes mēnesī ir aizrunātas jau vairākus mēnešus uz priekšu.

 

Grupu dzīvokļi aprīkoti ar modernām iekārtām. Katrā telpā ir gaisa ventilācijas iekārta, pie durvīm uzstādīta iekārta, kas ļauj sazināties ar ārpusē esošajiem, kuri vēlas iekļūt centrā. Iekļūšana sociālā dienesta telpās tiek kontrolēta   durvis strādā tikai ar čipu sistēmu. Nepiederošiem iekļūt ēkā ir praktiski neiespējami. Trauksmes gadījumā visas durvis atveras un izkļūšana no ēkas nav apgrūtināta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starp Bauskas novada un Kalnciema speciālistiem sarunas raisījās raiti. Speciālistus interesēja darbinieku ikdienas pienākumi, slodzes, speciālistu piesaiste, aktuālā situācija nozarē, kadru pieejamība un kā ar nozari saistītas problēmas tiek risinātas katrā pašvaldībā. Tāpat speciālisti diskutēja par situāciju nozarē valstī kopumā un prātoja par nākotnes iecerēm un nozares likteni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrs virza arī sociālās uzņēmējdarbības idejas. Daudzi Jelgavas novada uzņēmēji, vismaz vārdiski, ir apliecinājuši savu gatavību iesaistīties. Novadā ir vairākas ražotnes, finiera un kokapstrādes uzņēmumi, lauksaimnieki, zemnieki un uzņēmēji, kuriem nepieciešams darbaspēks uz sezonālajiem vai vieglas pakāpes atbildības darbiem.

 

Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska uzteic pieredzes apmaiņas brauciena galvenos ieguvumus. „Pieredzes apmaiņas ietvaros saņēmām informāciju par grupu dzīvokļiem, dienas aprūpes centru un specializētajām darbnīcām. Drīzumā arī Bauskas novadā, DI projekta ietvaros, šie pakalpojumi būs pieejami. Šobrīd Bauskā darbu turpina dienas aprūpes centrs 12 personām, bet interesenti, kuri vēlētos saturīgi un radoši darboties dienas aprūpes centrā, ir krietni vairāk. Kolēģi Kalnciemā ir paveikuši lielu darbu un ir soli mums priekšā jau nodrošinot šos trīs pakalpojumus, kurus saņem krietns skaits cilvēku, kuriem tas nepieciešams.  Ļoti noderīga viesošanās un informācijas ieguve bija tieši par grupu dzīvokļiem.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artūrs Dulbe,
Sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas