Piektdiena, 02. Decembris, 2022. Meta, Sniedze

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas novada 2021. gada tūrisma sezonas jaunumi


Bauskas novada 2021. gada tūrisma sezonas jaunumi2021.07.22 Komentāri (0) Bauskas novada 2021. gada tūrisma sezonas jaunumi

Bauskas TIC izdevis 4 jaunus tūrisma izdevumus

Bauskas TIC sagatavojis un izdevis četrus jaunus izdevumus  latviešu, krievu  un angļu valodā: “Bauskas novada tūrisma karte”, “Aktīvā atpūta Bauskas novadā”, “Radošās meistarklases un interaktīvās programmas Bauskas novadā”, “Labjūte un degustācijas Bauskas novadā”. Bukleti pieejami apkārtnes objektos un Bauskas TIC, Vecumnieku TIP vai lejuplādē: ŠEIT.

 

 

 

 

Bauskas apkārtnē notiek vairākas tūrisma akcijas      

Jau piekto gadu dots starts Latvijas - Lietuvas tūrisma akcijai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Galvenie jaunumi -  šogad katras valsts ceļotāji apmeklē savas valsts objektus un virtuālos vārtus Ādžunos/Žeimelis. Visas aktivitātes notiek ar mobilās aplikācijas "KaiminiZemgale" starpniecību. Bauskas un apkārtnes mājražotāji un amatnieki piedalās Zemgales kopīgā apceļošanas akcijā “Nākamā pietura Zemgalekas notiek no 1.jūlija līdz 29.augustam. No Bauskas apkārtnes šajā pasākumā piedalās 15 objekti. Bauskas TIC kopā ar pieciem apkārtnes uzņēmējiem iesaistījies arī Lauku ceļotāja un LIAA Tūrisma departamenta organizētajās “Mājas kafejnīcu dienās”, kuras  mūsu pusē notiks 23. un 24.jūlijā par tēmu Zemgales un Kaucmindes tradīcijas. Bauskas apkārtnes objekti iekļauti arī apceļošanas akcijā “Izzini Baltus!”.

 

Bauskas novadā izveidoti vairāki audio gidi

Bauskas TIC izveidojis bezmaksas audio gidu "Iepazīsti Iecavu". Tā pat ir papildināts audio gids “Iepazīsti Bausku” ar lietuviešu un igauņu valodu. Atpūtas kompleksā “Rožmalas”Ribbes dzirnavu iepazīšanai izveidots robo - audiogids.

 

Novadā izveidoti vairāki virtuālie risinājumi

Projekta ietvaros Mežotnes pilskalna teritorijā apmeklētājus sveic senie virtuālie zemgaļi Madis un Zīle - lieli trīs dimensiju telpiski paplašinātās realitātes objekti, kas apskatāmi ar bezmaksas mobilās SAN aplikācijas palīdzību. Latvijas - Lietuvas apceļošanas akcijas “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” ietvaros par godu Latvijas - Lietuvas robežas simtgadei - Ādžūnos izveidoti virtuālie vārti (aplūkojami ar SAN aplikāciju).

 

Izstrādāti vairāki tūrisma maršruti

Bauskas Tūrisma informācijas centrs izstrādājis 6 jaunus maršrutus, kas veidoti kā praktiski “špikeri”. Tos ērti izdrukāt uz A4 lapas (latviešu, krievu un angļu valodā) un paņemt līdzi braucienā.  Katrā maršrutā atrodama īsa informācija par galvenajām apskates vietām, kā arī ēdinātāju, nakšņotāju un aktīvās atpūtas vietu kontakti. Maršrutā sniegti arī ieteikumi, kuri posmi interesanti velo tūristiem vai laivotājiem. Maršrutā iekļauts QR kods, kurā pieejama Google karte ar atzīmētiem maršruta objektiem. Tā pat Bauskas TIC izstrādājis maršrutu “Pa kino pēdām Bauskas apkārtnē” un “Baudi mākslu brīvā dabā”. Velo maršruts "Iepazīsti Iecavu".  Vecumnieku TIP izstrādājis maršrutu  - “Skaistkalne – Kurmene”.

 

Izveidotas jaunas aktivitātes un piedāvājumi

Vecumniekos izveidots Vecumnieku orientēšanās poligons ar 4 maršrutiem – pastaigu taka, rogainings, pavēles distance 1, pavēles distance 2. Vecumnieku centra parkā apskatāma bezmaksas gleznu izstāde “Tauriņu deja”. Iecavas parkā interesentiem pieejama Iecavas gleznu taka. Bauskā darbu uzsākuši divi elektro braucamrīku nomas punkti.  Instant.ride atrodas Bauskas rātslaukumā, piedāvās arī saldējumu. Bezkontakta nomas  Fixsy elektro skūteru nomas braucamrīki pieejami vairākās pilsētas vietās. Restorāns “Rezidence” saviem klientiem piedāvās aizraujošas degustācijas nelielām grupām – piedāvājot nodegustēt “Celmu” sierus un “Dūmiņu vīnus” vienuviet. Saimniecība “Vaidelotes” saviem viesiem piedāvās arī malošanu. Dažādus jaunus piedāvājumus sagatavojuši arī citi mūsu puses objekti. Piemēram,  “Kugrēna vīna darītava” rūpējoties par viesiem, kuri vīnu nedegustē piedāvā, piedāvā pašceptas Beļģu vafeles ar saldējumu un ogām, kā arī kafiju vai tēju. Brīvdienu māja “Baltās anemones” savu viesu labjūtei izveidojusi nelielu gaisa un baskāju taku. Viesu nams “Upescelmiņi” turpmāk viesiem piedāvās iepazīt savu daiļdārzu, kā arī iepazīstinās ar Leišmalītes tradīcijām, pacienājot viesus ar “Vectētiņa kartupeļu pankūkām” vai kuģeli. Brīvdabas muzejs “Ausekļu dzirnavas” izveidojis programmu Rudzu vai saldskābmaizes cepšanai.    Pilsētā un apkārtnē vairākās vietās pieejama SUP dēļu noma. Rundāles pils austrumu puses kanāla malā izveidots pļavas puķu labirints. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas tūristiem pieejams Bauskas pils skatu laukums. 

 

Darbu uzsāk vairāki jauni tūrisma piedāvājumi

Šajā sezonā interesentiem pieejams Rundāles ūdensdzirnavu muzejs. Interesentus  gaida arī piemājas saimniecība “Padegas” Viesturu pagastā, kura audzē smiltsērkšķus, rabarberus, zemenes un tos pārstrādā, saimniecības teritorijā atrodas arī “Grāvendāles atrakcijas”, kuras piedāvā gan atrakciju, gan kubula uz riteņiem nomu.  Kopš pavasara Iecavā apmeklētājiem pieejams “Vīnkalnu ceplis”, bet Vecumniekos “Sidrabceramics” keramikas darbnīca. Īpašu bišu terapiju iespējams baudīt  ar “Zum Zum terapija” starpniecību Bārbelē. Tie, kuriem interesē Mārtiņa Zaura daiļrade un dzīves stāsts – iepriekš piesakot tiek aicināti apmeklēt māju “Stūrīši”.

 

Darbu sāk vairāki nakšņošanas uzņēmumi

Bauskas apkārtnē darbu uzsākušas vairākas brīvdienu mājas -  Ceraukstes pagastā “Lodēni” , Vecsaules pagastā “Vāverītes”. Kafejnīca “PitStop” Grenctālē pārorientēja viesu namu uz brīvdienu māju, piedāvājot nakšņošanu. Viesu nams “Vecbērziņi” viesiem piedāvā papildus māju, SUP dēļus.  Brīvdienu māja “Dzirnavnieki” šajā sezonā viesiem piedāvā āra terasi ar kubulu.

 

Bauskas novada ēdināšanas sektors pilnveido savu piedāvājumu

Bauskā atvērtas vairākas ātro uzkodu vietas -  “Pilsētas gardēdis”  un “Bauskas kebabs”. Krogs “Aveņi” Bauskā un “Sombrero” Iecavā izveidojuši jaunas terases, “Sombrero” uzstādījis arī rotaļu laukumu bērniem. Kafejnīcu “Ziediņi” Codes pagastā iegādājušies jauni saimnieki un augustā tā būs pieejama jaunā veidolā.

 

* Ja sniedziet ar tūrismu saistītu paklapojumu un vēlaties, lai par Jums uzzina arī citi, aicinām pieteikties: ŠEIT

 

Informāciju sagatavoja: 
Inese Turkupole-Zilpure,
Bauskas TIC vadītāja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas