Otrdiena, 27. Septembris, 2022. Ādolfs, Ilgonis

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gūst panākumus Latvijas simtgadei veltītā projektā


Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gūst panākumus Latvijas simtgadei veltītā projektā2018.02.14 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi gūst panākumus Latvijas simtgadei veltītā projektā

Noslēdzies 2.bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss grafikā “Siguldas līnija”. Konkurss šogad iekļaujas Latvijas simtgadei veltītā projektā “100 GRĀMATZĪMES LATVIJAI”. Mākslas skolas tika aicinātas piedalīties ex libris konkursā un veidot grafikas darbu – savas ģimenes, dzimtas vai skolas ex libris. Grāmatas īpašumzīme – miniatūrgrafikas mākslas darbs bija jārada kādā no estampa tehnikām.

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļā skolotājas Mārītes Šulces 4.klases izglītojamie apgūst linogriezuma tehniku. Konkursam tika nosūtīti Selīnas Balakānes, Robertas Baļčūnes, Annijas Druseikas, Martas Tēraudes, Henrija Kravala un Elizabetes Zīlītes linogriezumi. 

Konkursa mērķis bija raisīt bērnu interesi par savas dzimtas vēsturi, kā arī par Latvijas mākslas vēsturi un klasiskajām grafikas tehnikām.

Žūrijas priekšsēdētājs jau otro gadu bija grafiķis, LMA profesors Juris Petraškēvics. Darbus vērtēja arī Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības eksperte Ilze Kupča un grafiķe Agita Zālīte.

Vidējā vecuma grupā 3.vietu ieguvis mūsu skolas audzēknis – Henrijs Kravals par grafikas darbu “Kravalu ģimenes ex libris”. 

Latvijas Nacionālā kultūras centra balvu saņems Elizabete Zīlīte par grāmatzīmi  “Zīlīšu un Melderu ģimenes ex libris”.

Konkursa kārtībā izvirzītie 100 darbi no 44 Latvijas Mākslas skolām būs apskatāmi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, septītā stāva ātrija galerijā pie Bērnu literatūras centra. Izstāde būs apskatāma divus mēnešus.

Izstādes atklāšanas svinības un labāko darbu autoru apbalvošana notiks 2.martā, kad paredzēta arī Mākslas skolu audzēkņu iepazīstināšana ar bibliotēku.

Informāciju sagatavoja BMMS skolotāja Mārīte Šulce

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas