Piektdiena, 30. Jūlijs, 2021. Renārs, Valters, Regnārs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Mūzikas un mākslas skolai


Bauskas Mūzikas un mākslas skolai - 602018.04.25 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas un mākslas skolai - 60

Vienmēr no jauna - ar tādu moto izskanējis Bauskas Mūzikas skolas sešdesmitgades svētku pasākums. Pārpildītajā Bauskas Kultūras centra zālē 21.aprīļa pievakarē virmoja tikšanās prieks, pozitīvas emocijas, nostalģiskas pārdomas un atmiņas. Skolas kolektīvs klausītājiem bija radījis skaistu svētku koncertu, savijot izjustus muzikālus priekšnesumus ar pārdomātiem un sirsnīgiem vārdiem – priekam, pateicībai, sirsnībai un cieņai, pagātnei, tagadnei un nākotnei. Koncertu vadīja skolas audzēkņi Klēra Kuļikauska un Jānis Biezais. Viņu improvizētā saruna par laikrādi palīdzēja sanākušajiem izprast skolas mainīgumu cauri sešiem gadu desmitiem. 
Ar cieņu tika godināti skolas bijušie pedagogi – klavieru klases ilggadējās pedagoģes Benita Hermane, Aleksandra Bungše un Ineta Pilverte, ilggadējais skolas direktors un akordeona spēles skolotājs Jānis Esta, pūšaminstrumentu nodaļas pedagogi Aivars Brūmanis un Ainārs Pilverts, kora klases pedagoģe Ingrīda Kalniņa, skolas darbinieces Ausma Čegle, Karīna Fišere un Sandra Rūtenberga. 


Īpašs skaņdarbs čellam un klavierēm tika veltīts Aizsaulē aizgājušajiem mūziķiem, kas veidojuši un spodrinājuši Bauskas Mūzikas skolas vārdu. Koncertā muzicēja gan skolas jaunie talanti, gan pedagogi, gan absolventi. 
Svētki Kultūras centrā noslēdzās ar pedagoga Ikara Ruņģa dziesmas „Vienmēr no jauna” kopkori, piedaloties visiem koncerta dalībniekiem flautistu, vijolnieku un instrumentālā ansambļa pavadījumā. 
Kolektīvam par patīkamu pārsteigumu izvērtās Bauskas novada domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka apsveikums, kura svarīgumu papildināja čeks par 1500 eiro skolas attīstībai. Direktore Anita Velmunska saņēma Uzslavas rakstu no novada Izglītības nodaļas. 


Apsveikumi skolai pēc koncerta turpinājās Upmalas ielā 5, kur viesiem un absolventiem bija iespēja izstaigāt renovēto skolu, satikties ar kolēģiem no citām Latvijas un Lietuvas (Biržu) mūzikas skolām. Skolas vadība izsaka milzīgu pateicību visiem, kas palīdzēja šiem svētkiem tapt – skolas pedagogiem, darbiniekiem, audzēkņu vecākiem, skolas Padomei, Bauskas novada administrācijai, Bauskas Kultūras centram, labvēļiem no dažādām iestādēm, organizācijām un atsaucīgiem cilvēkiem.
Svētki aizskanējuši, un mēs atkal turpinām - izspēlēt sarežģītus skaņdarbus, kas noslīpēti pārtop pērlēs, izdziedāt notis dziesmai, kas ievizas varavīksnes krāsās. Turpinām  saskatīt pasauli - cilvēkus, dabas skaistumu, notikumus, lietas - un caur savām sajūtām to atspoguļot mākslas darbos. Mēs ticam - Bauskas Mūzikas un mākslas skola ir un būs radoša izglītības iestāde, kas kļūs par novada mūzikas un mākslas mūžizglītības centru. 
Tā mēs skanēdami un gleznodami, veidodami un radīdami ejam. Ejam tālāk!

Inga Briede, Bauskas Mūzikas un mākslas skolas bibliotekāre


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas