Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Mūzikas un mākslas skolā sākas mācību gads un noslēdzas projekts


Bauskas Mūzikas un mākslas skolā sākas mācību gads un noslēdzas projekts2019.09.09 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas un mākslas skolā sākas mācību gads un noslēdzas projekts

Bauskas Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas 144 audzēkņiem 2. septembrī sākās jauns mācību gads. Pirmajā klasē šogad uzņemti 33 bērni, bet 6. izlaiduma klasē mācās 18 jaunieši. Tuvākajā laikā darbu sāks vairākas sagatavošanas grupas, kā arī pieaugušo gleznošanas studija.

Mācību gada atklāšanas svētkos BMMS mākslas nodaļā notika  biedrības “Bauskai un mūzikai” projekta “Pirmā pirmdiena” prezentācija. To finansiāli atbalstīja Bauskas novada dome. Skolas direktore Anita Velmunska informēja  par projekta rezultātiem: izgatavoti četri baneri “Es sāku mācīties”, kas pirms jaunā mācību gada sākuma  tika izvietoti Dārza ielā pie BMMS mākslas nodaļas, Salātu un Dārza ielas stūrī, kā arī skolas abu nodaļu foajē, izdota krāsojamā grāmata bērniem “Instrumentu stāsti”, organizēts trio “Svīres” koncerts pirmajā skolas dienā. Trio sastāvā muzicēja  BMMS pūšaminstrumentu nodaļas pedagoģe Zane Jurēvica, kā arī  profesionālas mūziķes  Santa Stalidzāne un Madara Behmane.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktore īpaši uzsvēra, ka projekts “Pirmā pirmdiena” šovasar īstenots pašu spēkiem, iesaistot abu nodaļu skolotājus, administrācijas darbiniekus un audzēkņus, kuri zīmēja mūzikas instrumentus. Īpašs paldies baušķeniekiem- banera dizaina skices autorei Ingunai Paeglei un drukātājam Jānim Katkevičam, kā arī to firmu speciālistiem, kuri maketēja un iespieda krāsojamo grāmatu paredzētajā termiņā. 

 

Procesu koordinēja, mākslinieciskos un organizatoriskos jautājumus risināja BMMS direktores vietnieks Ainārs Pastors.  Anita Velmunska pateicas par atsaucību, interesi un radošu pieeju visiem, kuri iesaistījās projekta īstenošanā, un novada domei, kas BMMS allaž sniedz nozīmīgu atbalstu. Sarīkojumā piedalījās Bauskas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Viņi sveica audzēkņus, vecākus un pedagogus, akcentējot BMMS lomu pilsētas un novada kultūrvides attīstībā. 

 

BMMS  mākslas nodaļas pirmklasnieki saņēma dāvanu– krāsojamo grāmatu “Instrumentu stāsti”. To pasniedza klases audzinātāja Signe Pansova. Mācību gada pirmajā dienā  BMMS grāmatu uzdāvināja arī visu Bauskas novada vispārizglītojošo skolu  1. klases audzēkņiem un, protams, BMMS mūzikas nodaļas 1. klases bērniem.

 

Šajā mācību gadā BMMS mākslas nodaļas sagatavošanas grupas vadīs jaunā skolotāja Agate Gūtmane. Viņa mācīs veidošanu arī pamatprogrammas klasēs.

 

Mūzikas mājā Upmalas ielā mācību gads sākās 4.septembrī. Skolas saimē svinīgi tika uzņemti 19 pirmklasnieki un 2 sagatavošanas klases audzēkņi, kas uzsāks mācības 6 programmās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skolas direktore iepazīstināja ar skolas un, mūzikas nodaļas prioritātēm šajā mācību gadā, vēstot, ka skola šogad strādās pēc „5 G modeļa” – tas būs Gādīgums, Godīgums, Gudrība, Gaume un Gandarījums. Jaunais gads turpinās Bauskas MMS labākās tradīcijas – audzēkņu izglītošanu un skolas izglītojamo un pedagogu aktivitātes novada kultūrtelpā, dalību dažādos projektos, sniegs izaugsmes iespējas gan bērniem, gan pedagogiem. Tas viss, protams, iespējams tikai ar vecāku atbalstu. Vecāku padomes vārdā runāja Māra Kuļikauska. Viņa sacīja, ka svarīgākais ir radīt starta laukumu audzēkņu turpmākai radošai attīstībai un vēlēja turpināt motivēt bērnus izaugsmei. Skolas muzikālo saimi uzrunāja Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare un Mūzikas mājas saimniece – direktores vietniece Inita Idere-Bankava. Skolas vadība izteica prieku par pagājušā mācību gada sasniegumiem, labākie skolēni un pirmklasnieki saņēma dāvanu – jau minēto grāmatiņu „Instrumentu stāsti”. Muzikālu sveicienu svinīgā pasākuma dalībnieki saņēma no jaunā pianista Enzo (ped. Ineta Rozentāle) un vijolnieču dueta Ances Ūdres un Līga Vaivares (ped. Aiva Avotiņa).

 

Arī mūzikas nodaļas audzēkņi bija priecīgi par iespēju fotografēties pie jaunā banera. Pēc svinīgā pasākuma audzēkņi kopā ar vecākiem devās uz individuālām sarunām ar pedagogiem, lai saskaņotu turpmāko darbu.

 

Lai skolas audzēkņiem, viņu vecākiem un pedagogiem arī šajā mācību gadā pietiek spēka saplānot laiku, pagūt uz visām nodarbībām un gūt Gandarījumu par kopīgi paveikto gan mākslā, gan mūzikā!

 

Rakstu sagatavoja:
​Inga Briede
Bauskas Mūzikas un mākslas skolas bibliotekāre,


 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas