Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Mūzikas un mākslas skola aicina uz projekta „Koncertcikls „Dzimuši Bauskai" pirmo koncertu.


Bauskas Mūzikas un mākslas skola aicina uz projekta „Koncertcikls „Dzimuši Bauskai2019.10.07 Komentāri (0) Bauskas Mūzikas un mākslas skola aicina uz projekta „Koncertcikls „Dzimuši Bauskai" pirmo koncertu.

Lai bagātinātu un dažādotu novada kultūras dzīvi, paaugstinātu klausītāju radošās  inteliģences, mūzikas uztveres un  izpratnes līmeni, Bauskas Mūzikas un mākslas skola turpina koncertu ciklu  „Dzimuši Bauskai”.Tā būs lieliska iespēja dzirdēt augstvērtīgu mūziķu sniegumu gan izglītības iestāžu  audzēkņiem, vecākiem un citiem sabiedrības pārstāvjiem.
Radošs, muzikāls un kultūrizglītojošs pasākumu cikls ir lielisks veids kā veicināt lokālpatriotisma jūtas, saliedēt un vienot Bauskas apkārtnē dzimušos, augušos un šobrīd dzīvojošos iedzīvotājus un kultūras jomas pārstāvjus. Mūziķu atgriešanās  savā dzimtajā pusē ir ļoti  emocionāli piesātināta, taču, kā atzīst mākslinieki, uzliek papildus atbildību un emocionālo slodzi. Iepriekšējo gadu koncertu dalībnieki atzīst, ka uzstāšanās  savas dzimtās puses publikai ir ļoti atbildīgs brīdis, kurš dod  lielu pievienoto vērtību un sniedz neaprakstāmas pozitīvas emocijas Iecerētā projekta īstenošana  ir Bauskas Mūzikas un mākslas skolas un Latvijas valsts mežu atbalstītās Zemgales kultūras programmas  sarūpēta  profesionāli augstvērtīga un skanīga krāsaina  dāvana iedzīvotājiem.


Koncertu cikla
Dzimuši Bauskai" mērķis:
Bauskas novada sabiedrības iepazīstināšana ar Latvijas, tostarp, Bauskas puses  atskaņotājmākslinieku daiļradi un muzikāli radošo darbību, sekmējot Bauskas un apkārtējo novadu  kultūrvides attīstību.
Profesionālas  koncertdzīves  veidošana  un attīstīšana  ar augstas kvalitātes radoši iedvesmojošām aktivitātēm. 
Radoša, inovatīva un aktīva darbība sabiedrības, it sevišķi, jauniešu, kultūras  un mūzikas jomas izpratnes  bagātināšanā, lai  radītu priekšnosacījumus  sabiedrības kultūras līmeņa  un laikmetīgo izpausmju  izpratnes  paaugstināšanā.
 
Lai veicinātu Bauskas puses mūziķu daiļradi, saglabātu saikni ar dzimto pilsētu, novadu vai pagastu, tiks organizēts vienots  pasākumu cikls, īstenojot  saturiski nedaudz atšķirīgus koncertus, ņemot vērā gan  dominējošo mērķauditoriju, ieplānoto norises vietu ģeogrāfisko stāvokli, tehnisko aprīkojumu un pieejamību iedzīvotājiem.  Koncertu  cikls ļautu klausītājam izvēlēties sev tīkamāko   mākslas,   mūzikas un radošās izpausmes veidu. Bauskas Mūzikas un mākslas  skola turpina  koncertu organizēšanu, lai pastiprinātu mājas sajūtu, piederību savam novadam un dzimtajai vietai, dotu iespēju satikties ne tikai  mūziķiem un  klausītājiem, bet arī skolotājiem un audzēkņiem, kaimiņiem un  līdzcilvēkiem, draugiem un kolēģiem, smaidiem un pateicības vārdiem, apbrīnai un aplausiem. Koncerta mākslinieciskā ideja   un mērķis  ir akcentēt  Bauskas apkārtnes ļaužu saliedētību, vēlēšanos nemitīgi virzīties uz priekšu, attīstīt savus talantus, pilnveidoties, attīstīties,  ļauties pasaules plašumam un nemitīgam laika plūdumam, bet tomēr atgriezties mājās un atkal satikties.


Ansambļa
Undertango"koncerts notiks 10.oktobrī,  Bauskas Kultūras centrā plkst. 17.00.
Koncertā būs iespēja dzirdēt un redzēt izcilu un profesionālu  mūziķu saspēli. Koncertā uzstāsies vijolnieks Gidons Grīnbergs, pianists Mārtiņš Zilberts, kontrabasists Viktors Veļičko un Bauskas Mūzikas un mākslas skolas absolvente akordeoniste Evita Dūra- Andersone. Koncertā tiks apvienoti  daudzveidīgi mūzikas virzieni no klasiskās mūzikas intonācijām līdz mūsdienu populārās kultūras stiliem. Šo muzikālo apvienību raksturo aizrautība, atraktivitāte un  profesionalitāte. Tas būs kā spožs, pārsteigumiem pilns
dārgakmens” Bauskas  pilsētas un apkārtējo novadu publikai.


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas