Svētdiena, 14. Augusts, 2022. Virma, Zelma, Zemgus

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas muzejam


Bauskas muzejam - 702017.04.24 Komentāri (0) Bauskas muzejam - 70

21. aprīlī, piedaloties muzeja darbiniekiem, sadarbības partneriem, kolēģiem un draugiem, tika aizvadītas Bauskas muzeja 70 gadu jubilejas svinības.

Svētkus aizsāka ar atmiņām, atceroties katru no septiņām vēstures desmitgadēm Bauskā un tās apkārtnē.

Bauskas muzeju sveikt jubilejā bija ieradušies kolēģi no dažādiem Latvijas novadiem, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji, kā arī kolēģi no kaimiņu zemes Lietuvas, kuri bija mērojuši garo ceļu, lai sveiktu lielajā jubilejā muzeju un tā darbiniekus ar sasniegumiem un muzeja krājuma popularizēšanu.

Aigars Urtāns kopā ar Anitu Velmunsku stāstīja muzeja vēstures atmiņas, kopīgi atminējās, kā  laika ritumā mainījušies muzeja direktori, sākot jau ar 1947. gadu, kad O. Kuršinskai, kādreizējai Rundāles pils muzeja direktorei, tika uzdots organizēt Bauskas novada pētīšanas muzeju. Vēlāk, 1958. gadā, muzejā par direktoru sāka strādāt Laimonis Liepa, 1972. gadā par direktoru kļuva Māris Bērziņš. Septiņdesmito gadu beigās tika uzsākts darbs pie ekspozīcijas pārkārtošanas, tā rezultātā tika likvidēta dabas nodaļa muzejā. 1979. gadā direktora darbu muzejā uzsāka Māris Skanis. Viņš vadīja muzeja darbu turpmākos desmit gadus. No 1990. gada līdz 1995. gadam direktores amatā - Ilga Koļenko. Šis laiks bija raksturīgs ar to, ka muzejs savā rīcībā ieguva jaunu ēku, kurā mājvietu atrada lietišķās mākslas studijai. Tika iegūtas telpas gan darbnīcai, gan izstāžu zālei. Kopš 1995. gada muzeju vada Baiba Šulce.

Pēc svinīgā pasākuma viesiem bija iespēja apskatīt jauno muzeja jubilejas izstādi "Laika ritumā… Bauskas muzejam - 70”, kā arī iepazīt pārējos Bauskas muzeja krājumus, kas atspoguļo Bauskas novada vēsturi, materiālo un garīgo kultūru. Tāpat jubilejas ietvaros bija iespējams noskatīties filmiņu, kurā tika atspoguļotas Bauskas un Bauskas muzeja transformācijas cauri gadu desmitiem. 

Ilvija Tetērina,
Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas