Trešdiena, 22. Septembris, 2021. Maigurs, Mārica, Māris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas muzejā būs skatāma TLMS “Bauska” tekstiliju un TLMS “Latgale” keramikas darbu izstāde “Atspulgi amatos”


Bauskas muzejā būs skatāma TLMS “Bauska” tekstiliju un TLMS “Latgale” keramikas darbu izstāde “Atspulgi amatos”2020.06.18 Komentāri (0) Bauskas muzejā būs skatāma TLMS “Bauska” tekstiliju un TLMS “Latgale” keramikas darbu izstāde “Atspulgi amatos”

No 2020. gada 19. jūnija līdz 30. augustam Bauskas muzejā būs skatāma TLMS “Bauska” tekstiliju un TLMS “Latgale” keramikas darbu izstāde “Atspulgi amatos”.

Šī būs Zemgales un Latgales atkalsatikšanās Bauskā. Pagājušajā gadā aizsāktā sadarbība ar Daugavpils amatniekiem nu jau pāraugusi sirsnīgā draudzībā. Šogad Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” tekstiliju izstāde veidota kopā ar Daugavpils keramiķu darbiem no Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale”.

Izstādē "Atspulgi amatos" būs apskatāmi rokdarbnieču un keramiķu darbi, kuros atspoguļojas seno amata prasmju pielietojums mūsdienās, veidojot interesantu tekstiliju un keramikas saspēli.

 

Atskatoties uz aizvadīto darba gadu Tautas lietišķās mākslas studijā “Bauska”, prieks redzēt studijas dalībnieču izaugsmi, darbos izmantojot arvien sarežģītākas tehnikas un radošumu. Šogad studija lepojas ar 46 dalībniecēm.

Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas izpausmēm. Latgalē to saglabā, un mūsdienu kultūrvidē podniecības tradīcijas attīsta vairākas keramiķu apvienības, tostarp arī Tautas lietišķās mākslas studija “Latgale”. Šogad studija atzīmē savu 40. pastāvēšanas gadadienu. Šo gadu laikā studijas dalībnieku sastāvs ir mainījies, tomēr mīlestība pret mālu un mākslu nav zudusi. Daugavpils Māla mākslas centrā ikdienā darbojas 11 Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” keramiķi. 

Izstādē būs apskatāmi arī Dobeles Amatu mājas organizētās “Krāsu skolas” nodarbībās tapušie darbi, kur dzijas un audumi tika krāsoti ar augu krāsvielām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas