Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Mākslas skolas audzēkņu darbi atzinīgi novērtēti starptautiskos konkursos


Bauskas Mākslas skolas audzēkņu darbi atzinīgi novērtēti starptautiskos konkursos2015.01.20 Komentāri (0) Bauskas Mākslas skolas audzēkņu darbi atzinīgi novērtēti starptautiskos konkursos

Latvijas bērni, kuri izpelnījās atzinību 45. Pasaules skolēnu mākslas konkursā Ķīnas Taivānas republikā tika aicināti uz konkursa noslēguma pasākumu Rīgā, kino Citadele. Arī Bauskas Mākslas skolas skolēni, viņu vecāki un skolotāji bija ielūgti uz jauko pasākumu.

Konkursa mērķis ir veicināt pasaules bērnu saprašanos un draudzību. Katru gadu konkursā tiek aicināti piedalīties 6 – 15 gadus veci bērni no visas pasaules.  Taipejas misijas vēstnieks Latvijas Republikā apbalvoja 52 Latvijas bērnus par viņu izcilo sniegumu. Ķīnas Taivānas Izglītības ministra parakstītus atzinības sertifikātus saņēma vairākas Bauskas Mākslas skolas audzēknes.

Skolotājas Signes Pansovas audzēkne Enija Mišela Dzene dāvanu un diplomu saņēma par darbu „Bērni un Laimas saldumi”.

Par izteiksmīgu daudzfigūru kompozīciju „Spēle” tika apbalvota Diāna Ratiņika. Elizabetes Ostrovskas sēpijas zīmējums „Vasaras vakars” arī tika novērtēts ar krāšņo atzinības sertifikātu.

Prieks, ka žūrijas komisijas pārstāvji tālajā, siltajā Taivānā novērtē ziemas attēlojumu bērnu mākslas darbos. Apbalvojumu par pasteļgleznojumu „Ziema Latvijā” saņēma Estere Pažemecka. Arī pagājušajā gadā diplomu par darbu „Ziema” saņēma Mākslas skolas audzēkne Nikola Kalniņa. Meiteņu skolotāja Mārīte Šulce.

Saeimas deputāte Inguna Rībena sirsnīgi pateicās bērniem, skolotājiem un vecākiem par ieguldīto darbu un atbalstu. Klātesošos uzrunāja mākslinieks Jānis Anmanis, akcentējot neparasti lielo augsti novērtēto bērnu darbu skaitu no Latvijas, salīdzinot ar daudzām pasaules lielvalstīm.

No Polijas, Toruņas, kur norisinājās 19. starptautiskā bērnu un jauniešu Grafikas biennāle gada nogalē tika saņemts katalogs un diplomi.

Bauskas Mākslas skola biennālē piedalījās ar datorgrafikām un linogriezumiem. Diplomu saņēma Reds Freibergs par linogriezumu „Pilsētas bērni”. Arī iepriekšējā grafikas darbu konkursā atzinību saņēma Mārītes Šulces audzēkne Inga Jajus.

Starptautiskais Vizuālās mākslas konkurss Francijā notiks marta mēnesī. Šobrīd visu klašu audzēkņi pabeidz konkursa darbus par tēmu „Seja vai maska”. Konkurss norisināsies sešās vecuma grupās, aicināti piedalīties 3 – 25 gadus veci mākslinieki.

Konkursa nolikumā lasām, ka katrs dalībnieks drīkst piedalīties tikai ar vienu darbu glezniecībā vai grafikā.  Enija Mišela Dzene un Anrī Soms, kuri paspēja liela izmēra   kompozīcijas radīt gan glezniecībā gan grafikā  skolu pārstāvēs tikai ar vienu pasteļgleznojumu ( Skolotājas Olita Dzelzkalēja un Mārīte Šulce). Krāsaini kartongriezumi tapuši skolotājas Aijas Ušerovskas vadībā. Visneparastākie darbi – Elīnai Stašānei un Annai Seržānei. Karnevāla tēlojums pārliecinoši redzams Evelīnas Balakānes, Sintijas Dūriņas un Noras Niedres zīmējumos. Uz konkursu tiks nosūtītas ļoti atšķirīgas un krāsainas kompozīcijas, kuras tika eksponētas skolas I. mācību pusgada darbu skatē. Plaši pārstāvēta būs Mākslas skolas 1. klase un sagatavošanas grupa,kuru māca skolotāja Signe Pansova. Uz Franciju ceļos Annijas Valteres „Skaistā kaķa maska”’, septiņgadīgās Kristīnes Ellas Slaidiņas „Tīģera maska” un vairāki citi darbi.  Dzīvespriecīgas maskošanās tradīcijas būs redzamas Unas Saukumas, Martas Tēraudes, Alises Karosas, Elizabetes Zīlītes, Riharda Ažubeļa un visos pārējos jaunāko klašu audzēkņu darbos.

Ļoti izsmalcinātas kompozīcijas top 5. klases nodarbībās. Skatītāji novērtē Reda Freiberga, Elzas Elizabetes Drengeres, Santas Koroļkovas un Martas Viktorijas Žilinskas oriģinālās masku interpretācijas. Vēlēsim Bauskas bērniem veiksmi konkursā Francijā!

 

Mārīte Šulce

Bauskas Mākslas skolas direktore 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas