Ceturtdiena, 18. Augusts, 2022. Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Kultūras centrā piemin latviešu strēlniekus


Bauskas Kultūras centrā piemin latviešu strēlniekus2015.11.25 Bauskas Kultūras centrā piemin latviešu strēlniekus

Bauskas Kultūras centrā 24. novembrī apmeklētāju pilnā zālē aizritēja tematiskā pēcpusdiena „Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros…”, kas bija veltīta latviešu strēlnieku simtgadei.

Strēlniekiem un viņu apdzejotājam Aleksandram (Jēkabam) Grīnam veltīto pasākumu organizēja Bauskas Valsts ģimnāzija un Centrālā bibliotēka.

“Ja neesi bijis Ziemassvētku kauju takās, Ložmetējkalnā, pie Nāves salas, tad mēģini šodien just, domāt līdzi, pārdzīvot un iegūt lepnuma graudu savā dvēselē,” klātesošos uzrunā Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Vija Cerusa.

Laimdota Ozoliņa, bibliotēkas speciāliste, stāsta, ka latviešu strēlnieku dvēseļu sargs A. Grīns ir dzimis 1895.gada 15. augustā. Šogad viņam aprit 120 gadu. Viņš bija strēlnieks, bet 20 dzīves gadus veltījis radošajam darbam. Slavenākā grāmata ir “Dvēseļu putenis”. “Cerams, Latvijas simtgadē “Dvēseļu puteni” varēsim redzēt ekranizētu filmā,” piebilst L. Ozoliņa.

Bauskas pamatskolas vēstures skolotājs Dainis Cipulis sniedza ieskatu 100 gadus vecos vēsturiskajos notikumos. “Es šodien parādu godu tiem, kuri pirmo reizi iznesa latviešu vārdu pasaulē, kritušajiem, arī savam vectēvam, Iecavas pagasta zemniekam Jēkabam Latvietim, kurš arī cīnījās latviešu strēlnieku rindās,” atklāja D. Cipulis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.a un 11.a klases zēni teatralizētos uzvedumos uzbūra ainas, kas atklāja strēlnieku piedzīvoto un pārdzīvoto.

Pasākumu ar muzikālu priekšnesumu noslēdza vīru kopa “Vilki”. Vīru kopas repertuāra pamatā ir karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dziesmas repertuāram tiek aizgūtas no E. Melngaiļa, J. Vītoliņa un citu autoru savāktajiem latviešu tautas mūzikas materiāliem.

 

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste 

 

 


Citas ziņas