Trešdiena, 28. Jūlijs, 2021. Cecīlija, Cilda

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Kultūras centra dejotājiem skatē augstākais novērtējums


Bauskas Kultūras centra dejotājiem skatē augstākais novērtējums2015.04.22 Komentāri (0) Bauskas Kultūras centra dejotājiem skatē augstākais novērtējums

19.aprīlī Īslīces Kultūras namā norisinājās ikgadējā Bauskas deju ariņķa skate, kad savu dejotprasmi žūrijai un skatītājiem rādīja 22 deju kolektīvi no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumniekiem, kā arī pa vienam kolektīvam no Stopiņu un Dobeles novadiem.

Katrs kolektīvs, saskaņā ar skates nolikumu, izpildīja vienu izlozes deju un vienu izvēles deju sevis pārstāvētajai grupai atbilstošā sarežģītības pakāpē. Skati, atbilstoši tādiem kritērijiem kā dejas mākslinieciskais izpildījums un rakstura atklāsme, horeogrāfiskā teksta precizitāte, izpildījuma muzikalitāte, tautas tērpu valkāšanas kultūras un pareizība, kolektīva skatuves kultūra un radītais kopiespaids, vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra izveidota žūrija piecu cilvēku sastāvā. Šogad žūrijas komisijā darbojās Deju svētku virsvadītāja Skaidrīte Andževa, Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa, Deju svētku Goda virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, Bauskas apriņķa virsvadītāja Guna Trukšāne un žūrijas komisijas priekšsēdētājs Deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.
Bauskas puses dejotāji pamatoti var justies lepni par saviem sasniegumiem skatē - iegūti septiņi II pakāpes novērtējumi, desmit I pakāpes novērtējumi, bet seši kolektīvi saņēmuši Augstākās pakāpes novērtējumu, to starpā ir visi Bauskas Kultūras centra deju kolektīvi - Santas Zemītes vadītās deju kopas “Biguļi” senioru un vidējās paaudzes sastāvi, Ligitas Irbītes vadītais vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”, kā arī Tamāras Ļisovcovas vadītais Tautas deju ansamblis “Jandāls” un deju studija ar tādu pašu nosaukumu. 

Žūrijas komisijas pārstāvji, paziņojot skates rezultātus, uzslavēja baušķenieku sniegumu, īpaši uzteicot senioru deju kolektīva “Biguļi” un Tautas deju ansambļa “Jandāls” sniegumu.

Skates rezultāti pieejami ŠEIT

Bauskas Kultūras centra Senioru deju kolektīvs “Biguļi”
 

Bauskas Kultūras centra Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Biguļi"
 

Tautas deju ansamblis "Jandāls" un Tautas deju ansambļa "Jandāls" studija

Bauskas Kultūras centra Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mēmele"
 

Elīna Uļanska
Bauskas Kultūras centra
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas