Piektdiena, 27. Maijs, 2022. Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas jaunie uzņēmēji pieredzi gūst Vācijā


Bauskas jaunie uzņēmēji pieredzi gūst Vācijā2014.06.27 Komentāri (0) Bauskas jaunie uzņēmēji pieredzi gūst Vācijā

No 18.līdz 23.jūnijam labākie Bauskas sākumskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas jaunie uzņēmēji, kuri skolēnu mācību uzņēmumā strādā jau trešo gadu un ir pierādījuši, ka ir līderi Latvijas mērogā,  devās pieredzes  braucienā uz Vāciju, lai iepazītos ar skolēnu mācību uzņēmumu darbu tur. 

Viesojāmies Marsela Breuera profesionālajā skolā (Marcel-Breuer-Schule). Mums bija lieliska iespēja apskatīt moderno 2002.gadā celto skolu, kurā tiek realizēta dizaina, kokapstrādes un stikla apstrādes programma.  Skolēnu mācību uzņēmumā „ICKE design” strādā visa klase – 27 skolēni. Uzņēmums ražo somas no otreizlietojama auduma, t.s.origami somas, un īpaši veidotus praktiskus magnētus, kur nepazudīs šķēres, atslēgas, naži un citi metāliski priekšmeti, vēl uzņēmums veido dizainu plakātiem, apsveikuma kartiņām. Arī mēs saņēmām īpašu dāvanu – SMU ICKE design veidotu kalendāru.  

Berlīnē viesojāmies arī pie Roberta Jungka vācu – poļu skolas (Robert-Jungk-Oberschule Berlin) skolēnu mācību uzņēmuma „HolzCo-RJO” konsultantes – matemātikas un fizikas  skolotājas, kura aizrautīgi strāstīja ne tikai par savu konsultēto uzņēmumu, bet arī bija mūsu gide pa Berlīnes centru. Šis skolēnu mācību uzņēmums, kurā strādā 10 skolēni, ražo koka izstrādājumus – krēslus, galdus, svečturus un veic speciālus pasūtījumus, un lielā pieprasījuma dēļ nebija iespējams apskatīt preces, jo viss bija izpārdots pēdējā tirdziņā.
 
Viesojāmies arī Saksijas pilsētā Pirnā. Pirnas Evanģēliskās skola (Evangelisches Schulzentrum Pirna) īpaša ar to, ka jau no 5.klases skolēni mācību gada laikā dodas uz praksi dažādās sociālajās iestādēs. Piemēram, 5.klasē skolēni dodas praksē uz veco ļaužu pansionātu, 6.klasē jāstrādā bērnu dārzā.  Pirms tam mācību gada laikā viņiem ir speciāla viena mācību stunda, kur viņi mācās par šo cilvēku grupu, kā un ko ar viņiem parunāties, kā paīdzēt un apieties. Visgrūtāk skolēniem esot 8.klasē, kad prakse jāiziet iestādē, kur ir garīgi atpalikuši bērni. Daudziem astotklasniekiem ir bail, bet šīs skolas mērķis ir ļaut skolēniem pārvarēt bailes. 

Pirnas skolas skolēnu mācību uzņēmums „Schnibbelkiste”, kurā strādā 6. un 8.klases skolēni, ir līdzīgs mūsu skolu uzņēmumiem, jo ražo pašu šūtas dažādas lietas  - telefonu maciņus, naudas maciņus, īpašo monētu kabatiņas, vāku aizsargus, spilvenus, smaržīgos spilvenus, auguma iepirkua maisiņus, filcētas rokas lelles un citas praktiskas lietas. Preces ir ļoti kvalitatīvas, tāpēc arī cena ir atbilstoša darbam. Viesojoties skolā, notika Skolas vasaras festivāls un šis uzņēmums 2 stundu laikā nopelnīja 303 eiro. Visās skolās, kurās viesojāmies, bija atsevišķa telpa tikai skolēnu mācību uzņēmumu darbam, kur tika nodrošināti gan kopēšanas, gan printera, datoru un citi nepieciešamie resursi, piemēram, šujmašīna, darbgaldi kokam. 

Bauskas Valsts ģimnāzijas SMU „SNK” vadītājs Uldis Urtāns ir guvis vērtīgu pieredzi gan pielietojot savas izcilās angļu valodas zināšanas, gan iegūstot zināšanas par SMU veidošanu Vācijā. Uldis stāsta: „Man būtu ļoti nozīmīgi, ja skolā būtu telpa, kas domāta tikai skolēnu mācību uzņēmumam, tas dotu iespēju pedagogu un konsultantu klātbūtnē attīstīt un uzlabot savu produktu. Interesanti likās, ka skolēnu mācību uzņēmumam Vācijā ir jāmaksā nodokļi, un Pirnas uzņēmums atkarībā  no savas peļņas katru reizi ziedo 100 eiro labdarībai.”

Brauciena laikā bija iespēja apskatīt Berlīni, Leipcigu, Drēzdeni un Pirnu. Uldim visvairāk patika pārgājiens par Bastei klintīm un arī iespēja skatīt Berlīni no Berlīnes televīzijas torņa. „Pilsētā ir daudz ko redzēt un tā ir patiesi skaista”, stāsta Uldis.  Bauskas sākumskolas SMU „Dižkoks” vadītājs Matīss Kataņanko atzīst: „Ļoti patika, ka varējām izbaudīt Vācijas ikdienu: izmantot sabiedrisko transportu – vilcienus, tramvajus, metro un autobusus, ēst sabiedriskās ēstuvēs un dzīvot patstāvīgi. Ieguvām neiedomājami lielu pieredzi. Gaidām vāciešus ciemos Bauskā un ceram, ka izveidotie sakari nepazudīs un būs veiksmīga sadarbība nākotnē!”


Mūsu sadarbība turpināsies. Nākamajā mācību gadā Latvijā gaidīsim Pirnas skolēnus.  Paldies par finansiālu palīdzību SIA Bauskas alus, AS Balticovo, SIA Luxprint, SIA Gusto, Bauskas sākumskolas direktorei Linutai Ģerģei un Bauskas Valsts ģimnāzijas direktoram Raimondam Žabovam. 

Bauskas sākumskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas
skolēnu mācību uzņēmumu konsultante Solvita Lauzēja


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas