Ceturtdiena, 30. Marts, 2023. Ilgmārs, Nanija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Centrālā bibliotēkas aktivitātes martā


Bauskas Centrālā bibliotēkas aktivitātes martā 2018.03.01 Komentāri (0) Bauskas Centrālā bibliotēkas aktivitātes martā

Marts ir mēnesis, kad gaisā jūt pirmās pavasara vēsmas un šai pirmajā pavasara mēnesī 9. martā 144. gadskārta šogad aprit mūsu izcilajam novadniekam dzejniekam un skolotājam Vilim Plūdonim.

Lai gan Plūdoņa diena Bauskas Centrālajā bibliotēkā norisināsies jau ceturto gadu, šogad tā risināsies ne tikai Bauskas Centrālajā bibliotēkā, bet visā plašajā Kultūras centra ēkā. Tādēļ mazliet tika pamainīts arī datums un šoreiz Plūdoņa dzimšanas dienas atzīmēšana norisināsies dienu agrāk – 8. martā. Šogad paredzēts atraktīvs pasākums 4. – 6. klašu audzēkņiem ”“Meklēsim Plūdoņa testamentu Bauskas muižniecības namā” /no pagraba līdz bēniņiem/”, kurš sāksies nama pirmajā, bet testamenta meklējumi beigsies trešajā stāvā. Katra dzejnieka testaments ir viņa dzeja, tādēļ atrakcijas dalībniekiem būs dots uzdevums pa komandām atrast un sakārtot septiņus Plūdoņa dzejoļus pareizā secībā un noskaidrot savas testamenta daļas vēlējumu. Skolu jauniešus sagaidīs gan Bauskas Kultūras Centra, gan Plūdoņa muzeja, gan Bauskas Centrālās, Bērnu un Ceraukstes pagasta bibliotēku darbinieki un atraktīvā veidā izvadās pa KC un bibliotēkas telpām, pie reizes īsi pārbaudot viņu zināšanas gan par Plūdoni, gan Bauskas novada vēsturi u.c. Tad skolēni, saņēmuši savu dzejas fragmentu  “ceļos” pa Muižniecības namu tālāk, līdz Biznesa bibliotēkā saliks kopā savu sameklēto dzejoli un saņems dzejnieka Plūdoņa testamentu ar visiem 7 novēlējumiem. Ceļojuma laikā bērnus gaida dažādi pārsteigumi. Šī pasākuma ilgums paredzēts no plkst. 9.30 – 13.30, katrai grupai atrakcijām nepieciešama apmēram 1 stunda. Tādēļ lūdzam klašu audzinātājus sazināties ar Bauskas Centrālās bibliotēkas galveno bibliogrāfi Laimdotu Ozoliņu pa tālruņiem 27082256 mob. vai 63960580, lai varētu koordinēt ierašanās laikus.

Ar Plūdoņa dzimšanas dienas atrakcijām vēlamies skolu audzēkņus interesantā veidā iepazīstināt ar dzejnieku, viņa daiļradi un Plūdoņa muzeju, kā arī mazliet ar Bauskas novada vēsturi, Bauskas Kultūras centra un Bauskas Centrālās bibliotēkas ikdienu.

Aicinām novada skolas būt aktīvām un piedalīties Plūdoņa testamenta meklējumos!

20.martā vēl viens skolu audzēkņiem nozīmīgs notikums - konkursa "Mana grāmata par biznesu: no senču pūra līdz mūsdienām " noslēguma pasākums kurš notiks Bauskas Kultūras centra Lielajā zālē.

Biznesa ideju konkursi skolēniem notiek jau piekto gadu un skolu audzēkņi labprāt iesaistās šajā pasākumā. Šī gada tēma ir "Mana grāmata par biznesu: no senču pūra līdz mūsdienām ". Konkurss veltīts Latvijas simtgadei, un tā mērķis ir iemācīt skolu audzēkņus inovatīvi domāt un radīt praktisku, mūsdienīgu grāmatu par biznesa attīstību gan Latvijā, gan Bauskas novadā 100 gadu garumā. Konkursā aicināti piedalīties 1. – 12. klašu audzēkņi, kuri sadalīti pa vecuma grupām Gada pirmajos mēnešos skolu audzēkņiem Biznesa bibliotēkā sniegta palīdzība kā atrast idejas viņu unikālās grāmatas tapšanai.

27. martā Kultūras centra Lielajā zālē mūsu novada iedzīvotājiem  tiks sniegta iespēja atkal tikties ar iecienīto rakstnieci Māru Zālīti,  jaunākās grāmatas “Paradīzes putni”  atvēršanas svētkos.

Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns “Pieci pirksti” , kurš iznāca 2013. gadā, ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis — lasītāji saņem romāna Pieci pirksti otro grāmatu Paradīzes putni.” Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

Aicinām skolu jauniešus, pedagogus un citus interesentus izmantot iespēju tikties ar rakstnieci klātienē.

Klātesošie varēs aplūkot iemīļotajai rakstniecei veltītu literatūras izstādi, un klātienē pajautāt to, kas viņus interesē un saista Māras Zālītes daiļradē un personībā.

Mūsdienās tehnoloģiskās un arī biznesa iespējas attīstās milzu soļiem, tādēļ ik brīdi nepieciešama pasaules pieredzes apguve un jaunāko ideju iesaistīšana Latvijā veidotajos biznesos plānos.

28. martā notiks Bauskas Centrālajā bibliotēkā sadarbībā ar Bauskas Valsts ģimnāziju norisināsies  izglītojošs pasākums vidusskolēniem ”Alternatīvais kolektīvās finansēšanas veids jeb crowdfunding". Finanšu tirgi mūsdienās ir kā mehānisms, kas biznesā saved kopā tos, kam ir līdzekļi, ar tiem, kuriem tie ir nepieciešami. Šis finanšu veids pastāvīgi attīstās un guvis lielu ievērību visā pasaulē, arī pie mums, Latvijā.                                                                                                       

Laimdota Ozoliņa, Bauskas Centrālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas