Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Centrālā bibliotēka pirmie Latvijā ar jaunu pakalpojumu – Grāmatu pakomāts!


Bauskas Centrālā bibliotēka pirmie Latvijā ar jaunu pakalpojumu – Grāmatu pakomāts!2021.03.26 Komentāri (0) Bauskas Centrālā bibliotēka pirmie Latvijā ar jaunu pakalpojumu – Grāmatu pakomāts!

Laikā, kad klātienē nenotiek koncerti un teātra izrādes, nav atļautas citas kultūras aktivitātes, vienīgā apmeklētājiem atvērtā kultūrvieta ir bibliotēka. Bibliotēku pakalpojumus tieši grāmatu lasītājiem pandēmija nav īpaši ietekmējusi, jo grāmatas tiek rakstītas, tulkotas, izdotas un bibliotēku krājumi tiek regulāri papildināti. Vienmēr esam centušies bibliotēkas apmeklējumu saviem lietotājiem padarīt saturīgu un blakus grāmatu lasīšanai piedāvāt papildu piedāvājumu – izstādes, tikšanās, konkursus, konsultācijas. Laikā, kad bibliotēka klātienē var sniegt tikai vienu pakalpojumu – grāmatu izsniegšanu un saņemšanu, tiek meklētas iespējas piedāvāt attālinātus pakalpojumus.

 

 

Tiešsaistes pasākums “Akmentiņš meklē Ezeriņu”!

Meklējot iespējas lasītājiem tikties ar grāmatu autoriem, 17.martā Bauskas Centrālā bibliotēka tiešsaistes platformā ZOOM organizēja pasākumu – tikšanos ar kultūržurnālisti Liegu Piešiņu un rakstnieku Andri Akmentiņu. Necerēti lielā interese nodrošināja vairāk nekā 70 dalībnieku klātesamību pasākumā un nepilnu divu stundu garumā gūtās atziņas un ierosinājumi lika ne vienam vien lasītājam bibliotēkā rezervēt jauno autora grāmatu lasīšanai. Pasākumam tiešsaistē bija pievienojušies klausītāji no visas Latvijas – no Ventspils, Gulbenes, Ērgļiem, Liepājas, Madonas, Bauskas, Vecumniekiem, Iecavas. Tas priecē un iedrošina turpmāku pasākumu realizēšanu šādā formātā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotēkai 100!

Martā Bauskas Centrālā bibliotēka uzsāk ceļojumu laikā, lai izlīkumotu vēstures līkločus bibliotēkas pastāvēšanas 100 gados, kas aizsākās 1922.gada 1.janvārī. Sagaidot jubileju, ieplānotas dažādas aktivitātes. Marta beigās publicitāti piedzīvo Bibliotēkas Simtgades izdevums, lai interesentus iepazīstinātu ar bibliotēkas vēsturi, interesantiem faktiem un vēstures liecībām. Gada laikā plānoti 4 izdevumi, katrā pievēršoties noteiktam laika posmam. Par izdevuma pieejamību jautājiet bibliotēkās!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pirmie Latvijā ar jaunu pakalpojumu – Grāmatu pakomāts!

26.marta rītā Bauskā Dārza ielā 8B pie SIA “Bauskas siltums” ēkas  tika uzstādīts Latvijā pirmais bibliotēkas grāmatu pakomāts, kas ļaus bibliotēkas lietotājiem saņemt nepieciešamās grāmatas arī ārpus bibliotēkas darba laika – agri no rīta, vēlu vakarā vai brīvdienās. Šis pakalpojums spēj nodrošināt arī šodienas epidemioloģiskajos apstākļos tik nepieciešamo bezkontakta grāmatu izsniegšanu. Par pakomāta izmantošanu jautājiet bibliotēkā.

Aprīlis putnu zīmē!

Latvijā 10. un 11.aprīlī tiek atzīmētas Putnu dienas 2021, tāpēc Bauskas Centrālajā bibliotēkā aprīlis pasludināts par pavasara un putnu mēnesi. Visa mēneša garumā ikviens ir aicināts piedalīties dažādās bibliotēkas aktivitātēs, kas ļaus tuvāk iepazīt Latvijas putnu pasauli.

No 1.aprīļa pilsētvidē pie bibliotēkas ēkas, Kalna ielā 18, būs vērojama plakātu izstāde “Gada putni Latvijā”, kuru aplūkojot būs iespējams iepazīties ar gada putniem Latvijā no 2012.–2021.gadam.

Vienlaikus līdz 30.aprīlim ikviens ir aicināts piedalīties fotokonkursā “Putnu dienas gaidot”, doties dabā un fotografēt jebko, kas saistīts ar savvaļas putniem Latvijā – putnu lidojumā, vai putnu mājvietu, olas, spalvas, vai barotavas – interesantu un skaistu foto mirkli.

Bibliotēkas sociālajos tīklos būs iespējams aplūkot virtuālo grāmatu izstādi “Spārnotie iedvesmo…”, kurā varēs iepazīties ar grāmatām, kuru nosaukumos minēti putni. Plašāka grāmatu izstāde tiks izstādīta arī bibliotēkas abonementā, pievienojot grāmatas, uz kuru vāka attēloti putni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bauskas Centrālās bibliotēka ir atvērta jaunām idejām, jauniem pakalpojumiem, neaizmirstot par tradicionālajām vērtībām, ko sniedzam iedzīvotājiem. Informāciju meklējiet tīmekļvietnē www.bauskasbiblioteka.lv, sociālajos tīklos Facebook un Instagram un, protams, klātienē bibliotēkā. Tiekamies bibliotēkā!

 

Māra Kuļikauska,
Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas