Trešdiena, 27. Janvāris, 2021. Ildze, Ilze, Izolde

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas BJC vokālais ansamblis Zemgales reģionā iegūst augstāko vērtējumu vokālās mūzikas konkursā


Bauskas BJC vokālais ansamblis Zemgales reģionā iegūst augstāko vērtējumu vokālās mūzikas konkursā2016.03.11 Komentāri (0) Bauskas BJC vokālais ansamblis Zemgales reģionā iegūst augstāko vērtējumu vokālās mūzikas konkursā

10. martā Tukumā izskanēja vokālās mūzikas konkursu “Balsis 2016” otrā kārta, kurā piedalījās 28 ansambļi no Zemgales reģiona, kopskaitā 327 dalībnieki.

Bauskas novadu skanīgi un spoži pārstāvēja Bauskas 2. vidusskolas 5. klašu meiteņu vokālais ansamblis Diānas Siliņas vadībā un Bauskas Bērnu un jauniešu centra vokālais ansamblis Mārītes Jonkus vadībā.

Sīvā konkurencē starp Ķekavas un Tukuma mūzikas skolu, Tukuma Raiņa ģimnāzijas un Salaspils kultūras nama vokālajiem ansambļiem augstāko vērtējumu - 45,94 punktus - ieguva Mārītes Jonkus vadītais Bauskas BJC vokālais ansamblis. Meitenes izpildīja divas latviešu tautas dziesmas „Dindaru, dandaru” un „Pusrītā saule lēca”.

Konkursa obligāts nosacījums ir dziedāt latviešu tautas dziesmu a cappella unisonā un sākuma tonis ir jāuzdod ar balsi no kamertoņa. Vokālie ansambļi konkursā uzstājas akustiskā veidā, neizmantojot skaņu pastiprinošas iekārtas. Tāpēc ansambļa meitenes jau rīta pusē iesildīja balsis, lai Tukumā uzstāšanās izdotos nevainojami.

Elīna Pole, Kristīne Ivanauska, Elīza Paula Graudiņa, Raimonda Liāna Gausiņa, Līva Luīze Levko, Monika Sokolovska, Madara Žemaite, Karolīna Auziņa, Eva Tukmane – šādā sastāvā muzicē pirmo gadu, arī šādā reģionālajā konkursā piedalās pirmo reizi. Taču meitenēm ir liela pieredze kora dziedāšanā, labi izkoptas, skanīgas balsis un aizrautīga vēlme apgūt jaunas prasmes. Ansambļa dalībnieces, saņemot augstāko vērtējumu, bija aizkustinātas un laimīgas.

Bauskas BJC kolektīvs sveic ansambli un tā vadītāju Mārīti Jonkus un lepojas ar gūtajiem panākumiem.

Mājupceļš no Tukuma izvērtās par burvīgu kopīgu sadziedāšanos. Var tikai apbrīnot meiteņu muzikālo gaumi un prieku vienoties kopīgās dziesmās.

Žūrijas komisijas pārstāve, Latvijas nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes mūzikas skolas direktore Mārīte Puriņa uzteica ansambļu vokālo kultūru un vokālajā sniegumā profesionāli pielietoto tehnisko līdzekļu paleti. Vokālās mūzikas konkursam „Balsis” šogad aprit 10 gadi. Bērnu un jauniešu interese par vokālo mākslu un kopīgu akustisko muzicēšanu, kā arī pedagogu profesionālais darbs un atsaucība sekmējusi konkursa tradīcijas nostiprināšanos un apliecinājusi tā pastāvēšanas ilgtspēju.

Bauskas BJC direktore
Benita Svareniece


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas