Trešdiena, 30. Novembris, 2022. Andrejs, Andrievs, Andris

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas BJC jaunieši piedalās „Kurmenes festiņā”


 Bauskas BJC jaunieši piedalās „Kurmenes festiņā”2015.07.23 Komentāri (0) Bauskas BJC jaunieši piedalās „Kurmenes festiņā”

Nedēļas nogalē, kas Latvijā palikusi atmiņā ar lielo karstumu, nozīmīga vēl ar kādu faktu – pirmo vasaras festivālu Zemgales jauniešiem - „Kurmenes festiņš”. Pasākums notika no 3. līdz 4. jūlijam, pulcējot vienuviet 80 jauniešus no 13 Zemgales organizācijām. Projekta organizatori - Jelgavas pilsēta, Jelgavas Bērnu un jauniešu centrs „Junda. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

„Jaunatnes diena 2015” ar neformālo nosaukumu - „Kurmenes festiņš” - ir otrā lielākā aktivitāte, kas tiek organizēta projektā „Es un jaunatne man apkārt” laikā. Tāpat kā visa projekta „Es un jaunatne man apkārt”, arī „Kurmenes festiņa” programmas un satura izstrādē piedalījās visu iesaistīto organizāciju dalībnieki, sadarbojoties jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un iesaistīto organizāciju, iestāžu vadītājiem. Tā rezultāts – „Kurmenes festiņš”.

Festiņa laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt dažādo Zemgales organizāciju darbu, pilnveidot savas prasmes dažādās radošajās darbnīcās, lepoties ar saviem talantiem, aktīvi sportot, peldēties, bet naktī doties orientēšanās sacensībās pa Kurmeni un skatīties kino.

Par spīti lielajam karstumam, jaunieši ar prieku un milzu entuziasmu iesaistījās „Kurmenes festiņa” radošajās darbnīcās. „Kreklu darbnīcā” jauniešiem bija iespēja batikot un apgleznot savu īpašo festivāla kreklu, bet „Teātra sporta”, „Eko mūzikas”, „Video darbnīcā”  darbnīcās attīstīt savus radošos talantus, bet „Zemgales tepiķa darbnīcā” – uzsākts darbs pie lielā Zemgales lupatu deķa izstrādes. Jaunatnes dienu 2015 laikā darbojās arī „Pirts skola”, kurā bija  iespēja atklāt latviešu pirts tradīcijas, savukārt „Keramikas darbnīcā” – izveidot savu trauku un čiekuru ceplī apdedzināt savas organizācijas māla logotipu. Akcijas „Labais darbs Kurmenei” laikā tika pārkrāsota un mākslinieciski noformēta Kurmenes pietura. Tagad koša, ar latviešu simboliku rotāta, tā apskatāma pašā Kurmenes centra.

„Jaunatnes dienās 2015” piedalījās vairāk nekā 10 Zemgales jauniešu organizācijas – Jelgavas bērnu un jauniešu centrs „Junda”, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes „Jelgavas jauniešu centrs”, Jelgavas SOS jauniešu māja, biedrība „Bērnu un jauniešu mūzikas klubs”, biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE””, Jelgavas novada biedrība „iDEA”, Ozolnieku novada jauniešu centri, Tērvetes Jauniešu Iniciatīvas centrs, Pilsrundāles biedrība „Mums pieder pasaule”, Iecavas Dienas centrs „Iecavnīca”, Vecumnieku novada biedrība „Jaunatne smaidam”, Bauskas Bērnu un jauniešu centrs, Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centrs „Burziņš” un Ozolnieku novada jauniešu centri.

Bauskas Bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciālists Renārs Manuilovs par„Kurmenes festiņu” secina: „Tas bija ideāls pasākums, brīvā platforma jauniešu radošajam sprādzienam! Šī ir ideja, kas viennozīmīgi tālāk nesama un attīstāma”.

Informācija:

Dace Indrika, projekta „Es un jaunatne man apkārt” vadītāja

Jelgavas BJC "Junda"
Tālr./fakss: 63023893
Pasta 32, Jelgava

Facebook: es un jaunatne man apkārt
jaunatne@junda.lv
www.junda.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas