Sestdiena, 02. Jūlijs, 2022. Halina, Ilvars, Lauma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Bērnu un jauniešu centra skaņas, ritmi un krāsas


Bauskas Bērnu un jauniešu centra skaņas, ritmi  un krāsas2019.03.13 Komentāri (0) Bauskas Bērnu un jauniešu centra skaņas, ritmi un krāsas

Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls – konkurss „No baroka līdz rokam” notika 27.februārī Rīgas 45.vidusskolā.  Kopā ar citiem Rīgas, Pierīgas un Zemgales novadu ansambļiem piedalījās Bauskas Bērnu un jauniešu centra Ģitārspēles grupa „M158” ar pašu komponētajām dziesmām, kas ir ļoti apsveicami. Konkurss intensīvi ritēja visas dienas garumā, jo dalībnieku dažādos muzikālajos žanros bija ļoti daudz.

 

 

 

 

 

Grupa “M158” kopā spēlē vairāk kā gadu un ir piedalījusies dažādos konkursos un festivālos. Jaunieši spēlē tehniski sarežģītā žanrā - metāls, kurš prasa sagatavotu klausītāju, tās nav popdziesmas. Vokāli instrumentālo ansambļu jaunākā grupa, kurā piedalījās baušķenieki, pārsvarā muzicēja popdziesmu žanrā. Skolotājs un mūziķis Aigars Voitišķis stāsta, ka tādēļ mūsējie  patīkami izcēlās uz vienveidīgo grupu fona ar savu tehnisko izpildījumu un enerģētiku. Konkursa žūrija to arī attiecīgi novērtēja. Kā teica Egīls Šķetris (Valsts izglītības satura centra vecākais referents) - pārliecinoši pirmā vieta jaunākajā grupā astoņu vokāli instrumentālo ansambļu konkurencē un I pakāpes diploms (41,41 punkts). Protams, žanrs ir tehniski sarežģīts un prasa vēl ieguldīt daudz darba gan vokālā, gan kopējā skanējumā, tāpēc jāstrādā un jāpilnveido savu meistarību un saspēli. Ar prieku gaidīsim grupas “M158” uzstāšanos finālkonkursā 24.martā Latvijas Universitātē, Imantas 7.līnijā 1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jau 5.gadu Bauskas Bērnu un jauniešu centra deju kopas “Mēmelīte” dalībnieki kopā ar vadītāju Ligitu Irbīti 11.martā dodas uz Pluņģi, kur lietuviešiem ir izveidojusies skaista tradīcija  - Lietuvas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienā rīkot starptautisku jauniešu un bērnu deju festivālu “Laisves vaikai” (“Brīvības bērni”). Šogad festivālā piedalījās arī viesi no Serbijas, Baltkrievijas un citām Lietuvas pilsētām. Ap 300 dalībnieki ar daudzkrāsainiem un ekskluzīviem priekšnesumiem priecēja kuplo skatīju pulku Pluņģes kultūras centrā. “Mēmelītes” dejotājiem ļoti patīk šis festivāls, jo te vienmēr valda draudzīga un radoša gaisotne. Pēc koncerta ir iespēja satikties, izdejoties, komunicēt ar citu valstu jauniešiem, uzlabojot savas angļu valodas runas prasmes. Šoreiz mūsējie citiem dejotājiem disenītes laikā mācīja rotaļdeju “Govju kazaks”. Tie, kuri vienreiz nokļūst šajā festivālā Lietuvā, vēlas atkal turp atgriezties. Tāpēc mūsu dejotāji pat sacenšas, kuri būs to 40 skaitā, kas martā atkal posīsies ceļā uz kaimiņvalsti. Esam pateicīgi vecākiem un pašvaldībai par atbalstu braucienam uz festivālu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No 12. marta līdz 5. aprīlim Bauskas Bērnu un jauniešu centra Sarkanajā mājā, Kalna ielā 14, ir skatāma Latvijas Dabas muzeja ceļojošā izstāde „Daba krāso”. Tajā var iegūt plašu informāciju par seno prasmi - dzijas krāsošanu ar augu izcelsmes krāsvielām. Apmeklētāji var apskatīt augos krāsotu dziju paraugus, iepazīties ar Latvijā bieži sastopamiem augiem, kurus var ērti savākt un izmantot dziju krāsošanā. Par tiem ir izveidots informatīvais materiāls un drogas sausā veidā, kā arī krāsoti dziju paraugi ar meistaru komentāriem. Ir iespēja noskatīties videofilmu par krāsošanas procesa gaitu. Filmā meistare Anete Karlsone rāda tradicionālo krāsošanas veidu ar Latvijā bieži sastopamas augu sugas – ziemeļu madaras – sakneņiem. Īpaši akcenti izstādei - galda spēles un folkloras kopas „Savieši” ierakstītās tautasdziesmas no dažādiem Latvijas novadiem par krāsaugiem un krāsošanu senākajos laikos. Grupām lūdzam iepriekš pieteikties pa tālr.63924006!

Priecīgs tu nāc, darboties sāc!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benita Svareniece,
Bauskas BJC direktore

 

Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas