Svētdiena, 29. Janvāris, 2023. Aivars, Valērijs

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas Bērnu bibliotēkai draud izlikšana no telpām


Bauskas Bērnu bibliotēkai draud izlikšana no telpām2020.09.08 Komentāri (0) Bauskas Bērnu bibliotēkai draud izlikšana no telpām

Pašvaldība jau drīzumā bija iecerējusi uzsākt ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā tehniskā projekta izstrādi, lai iespējami tuvākā laikā tur – modernās un pieejamās telpās -  varētu izmitināt Bauskas Centrālo bibliotēku. Nu šai iecerei pārvilkta svītra, jo, par spīti solījumiem, valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3 bez atlīdzības valdījumā nodota nevis pašvaldībai, bet Tieslietu ministrijai.

Pagājuši jau gandrīz 10 gadi, kopš Bauskas novada pašvaldība uzsākusi cīņu par piemērotām telpām Bauskas Centrālajai bibliotēkai. Ēka Kalna ielā, kur šobrīd atrodas Bauskas Centrālā bibliotēka, ir sliktā tehniskā stāvoklī, un tajā nevar tikt nodrošinātas vides pieejamības prasības.

Ieceres un idejas šo gadu laikā bijušas visdažādākās. Paveikts liels darbs un veikti ievērojami finanšu ieguldījumi, tomēr pie rezultāta  - jaunas Bauskas novada Centrālās bibliotēkas ēkas – dažādu iemeslu dēļ Bauska šo 10 gadu laikā tā arī nav tikusi.

Pašvaldība turpināja apskatīt iespējamos risinājums, un tās redzes lokā nonāca ēka Uzvaras ielā 3, kur jau šobrīd atrodas viena no Bauskas Centrālās bibliotēkas struktūrvienībām– Bauskas Bērnu bibliotēka. Minētā ēka ir valsts īpašums un tās apsaimniekotājs - VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (turpmāk VNĪ)  2019.gada 29.maijā Bauskas novada pašvaldība nosūtīja vēstuli VNĪ ar priekšlikumu par ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā nodošanu pašvaldības īpašumā bez atlīdzības pašvaldības funkciju izpildes nodrošināšanai. Vienlaikus pašvaldība apliecināja gatavību nodrošināt līdzvērtīgas telpas Bauskā ar vides pieejamību tām valsts pārvaldes iestādēm (tostarp arī Zemgales rajona tiesa), kuras šobrīd atrodas telpās Uzvaras ielā 3, jo tas ir viens no izpildāmajiem nosacījumiem nekustamā īpašuma nodošanai bez atlīdzības pašvaldības īpašumā.

2019.gada 25.jūnijā tika saņemta VNĪ atbildes vēstule, kurā tika norādīts, ka VNĪ neiebilst pret nekustamā īpašuma nodošanu bez atlīdzības pašvaldības īpašumā.

2020.gada 13.martā Bauskas novada pašvaldība no VNĪ saņēma vēstuli, kurā norādīts, ka VNĪ sagatavos un virzīs izskatīšanai Ministru kabineta rīkojuma projektu par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3, Bauskā nodošanu bez atlīdzības Bauskas novada domes īpašumā.

Liels bija pašvaldības pārsteigums, kad Ministru kabineta rīkojuma vietā par ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā nodošanu bezatlīdzības lietošanā Bauskas novada pašvaldībai, pēc gandrīz pusgadu ilgas klusēšanas, 2020.gada 11.augustā tika saņemta VNĪ informatīva vēstule par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3, Bauskā nodošanu bez atlīdzības Tieslietu ministrijas valdījumā tās funkciju nodrošināšanai. Neizpratni par Tieslietu ministrijas vēlmi pārņemt ēku pastiprināja arī tas, ka savā 2019.gada 21.augusta vēstulē pašvaldībai Tiesu administrācija neizrāda interesi par ēku Uzvaras ielā 3 un norāda, ka tiesu sistēmas reformas ietvaros plāno Zemgales rajona tiesas darbiniekus, kas strādā ēkā Uzvaras ielā 3, Bauskā nākotnē pārcelt uz Zemgales rajona tiesas telpām Zaļajā ielā 12, Bauskā.

Ēka Uzvaras ielā 3 ir teicami piemērota Bauskas Centrālās bibliotēkas vajadzībām. Pārdomāti ieguldot finanšu līdzekļus, pašvaldība šeit salīdzinoši ātri un ne pārmērīgi dārgi varētu ierīkot modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu bibliotēku. Arī ēkas atrašanās vieta – pilsētas centrā, līdzās Bauskas Valsts ģimnāzijai - bibliotēkas vajadzībām ir ļoti piemērota. Ēkā atrodas Bauskas Bērnu bibliotēka. Līgums starp Bauskas Centrālo bibliotēku un VNĪ par telpu izmantošanu ir spēkā līdz 2021.gada 31.decembrim, pēc tam Bauskas Bērnu bibliotēkas liktenis ir neskaidrs, visticamāk, līgums netiks pagarināts un 2021.gada beigās Bauskas Bērnu bibliotēka nonāks uz ielas.

Pašvaldība ir nolēmusi cīnīties par ēkas iegūšanu pašvaldības īpašumā, tādēļ 2020.gada 4.septembrī tika sagatavota vēstule, kas nosūtīta Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam K.A.Kariņam, Finanšu ministram J.Reiram, Tieslietu ministram J.Bordānam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram J.Pūcem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārajam sekretāram A.T. Plešam, Kultūras ministram N.Puntulim, VAS „Valsts nekustamie īpašumi”, Sadarbības platformas „Demogrāfisko lietu centrs" vadītājam I.Parādniekam, Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vadītājai I. Golbergai,  Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājam R.Nemiro, Saeimas deputātei Janīnai Kursītei – Pakulei, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdim G.Kaminskim, Latvijas Nacionālā bibliotēkas vadītājam A.Vilkam.

Turpinājumā noslēguma citāts no amatpersonām nosūtītās vēstules:

 „Kopš 2020.gada 13.marta esam veikuši sagatavošanās darbus, lai veiktu Bauskas Centrālās bibliotēkas pārcelšanas darbus, taču 2020.gada 11.augusta VAS „Valsts nekustamie īpašumi” vēstule liek secināt, ka Tieslietu ministrija vēlās ne tikai bremzēt kvalitatīvu Bauskas Centrālās bibliotēkas darbību, bet pat izlikt nākamā gada nogalē no telpām Bauskas Bērnu bibliotēku, atstājot bērnus bez savas zinību krātuves.

Lūdzam valsts nekustamo īpašumu Uzvaras ielā 3, Bauskā, nodot Bauskas novada pašvaldībai Bauskas Centrālās bibliotēkas izmitināšanai. Pielikumā izvērsta informācija par Bauskas novada domes veiktajām darbībām vairāku gadu garumā, lai Bauskā būtu kvalitatīva bibliotēka, kā arī vēstulē minētā sarakste ar valsts institūcijām par nekustamo īpašumu Uzvaras iela 3, Bauskā.

Cerot uz saprātīgu risinājumu Bauskas novada iedzīvotājiem, īpaši bērniem! ”

Ieva Šomina
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Papildu informācija +371 26591209


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas