Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas 2.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums „Ķirbēns” aicina novadniekus iesaistīties finansējuma piesaistes kampaņā


Bauskas 2.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums „Ķirbēns” aicina novadniekus iesaistīties finansējuma piesaistes kampaņā2019.11.25 Komentāri (0) Bauskas 2.vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums „Ķirbēns” aicina novadniekus iesaistīties finansējuma piesaistes kampaņā

Bauskas 2.vidusskolas puiši– brāļi Emīls un Arvīds Upenieki un Emīls Čeika, aicina novadniekus atbalstīt izveidoto skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) „Ķirbēns” līdz 4.decembrim balsojot vai finansiāli atbalstot „Ķirbēns” produktu ražošanai nepieciešamo iekārtu iegādi ar Latvijas kolektīvā ieguldījuma platformas „ProjektuBanka.lv” starpniecību.

Brāļi Emīls (10.klase) un Arvīds (6.klase) laukos Vecsaules pagastā jau trešo gadu audzē ķirbjus, bet šogad, skolotājas mudināti, puiši izlēmuši Junior Achievement Latvia programmas ietvaros, izveidot savu SMU. Kopā ar klasesbiedru Emīlu  nodibināts uzņēmums „Ķirbēns” un izlemts izaudzētos ķirbjus pārstrādāt, spiest sulas un gatavot sukādes, bet produkciju realizēt vietējos tirdziņos.

Pēc ieceres veiksmīgas uzsākšanas, puiši saredzēja ķirbju produkcijas ražošanas potenciālu un iespējas ražot arī citus ķirbju produktus, piemēram, smūtijus, džemus un citus produktus. Taču, kvalitatīva produkta ražošanai, nepieciešamas profesionālas iekārtas, kas šobrīd uzņēmumam nav pieejamas.

Ar savu biznesa ideju jaunieši, vienlaikus ar 90 citām Latvijas komandām, startēja konkursā „Biznesa skices", ko rīko „Swedbank" sadarbībā ar „Junior Achievement Latvia" (JA Latvia) un „Projektu banku" un sasniedza trešo kārtu - finālu. Konkurence ir sīva, jo tikai trīs no 10 skolēnu mācību uzņēmumiem, kas nokļuvuši finālā, savā starpā sadalīs 6000 eiro finansiālo atbalstu savas idejas realizēšanai.   

Puiši šobrīd aktīvi darbojas konkursa  „Biznesa skices” 3. kārtā - finansējuma piesaistes kampaņā, kuras mērķis ir iegūt atbalstītāju balsis un piesaistīt investoru naudu. Kampaņas laikā iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti sulu spiedes, žāvēšanas un pasterizācijas iekārtu iegādei.

Konkurss notiek  līdz 04.12.2019., tā laikā var gan nobalsot, gan arī finansiāli atbalstīt ideju par gardu un veselīgu ķirbju produktu ražošanu.

„Lai būtu soli tuvāk mērķa realizācijai ir nepieciešama tieši Jūsu balss”, saka Emīls Upenieks, „svarīgs ir katrs nospiestais „Like” šeit- https://biznesaskices.projektubanka.lv/projects/kirbju-labumi un/vai  finansiālais ieguldījums (min. 5 eiro) https://biznesaskices.projektubanka.lv/projects/kirbju-labumi , lai mēs varētu iegādāties ražošanas iekārtas un piedāvātu kvalitatīvus produktus.”

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 7.decembrī, „Junior Achievement Latvia" rīkotā skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā „CITS BAZĀRS”. 1.vietas ieguvēji saņems 3000 eiro, 2.vietas ieguvēji- 2000 eiro, bet 3.vietas ieguvēji – 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas, ko sava biznesa idejas attīstīšanai segs AS Swedbank.

 

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas