Piektdiena, 01. Jūlijs, 2022. Imants, Ingars, Intars, Rimants

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskas 2. vidusskolas skolēni iesaistās pilsonisko inicatīvu konkursā


Bauskas 2. vidusskolas skolēni iesaistās pilsonisko inicatīvu konkursā2022.05.24 Komentāri (0) Bauskas 2. vidusskolas skolēni iesaistās pilsonisko inicatīvu konkursā

Šī gada sākumā Latvijas Pilsoniskā alianse, ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu, aicināja Latvijas skolu 7.–12. klašu skolēnus pieteikties izglītības programmai “Jaunais Pilsonis”. Programmai 2021./2022. mācību gada pavasara semestrim pieteicās arī Bauskas 2. vidusskolas 7.b un 10.a klase.

Lai skolas vidi padarītu patīkamāku un interesantāku, skolēni no 7.b klases atjaunoja nolietotos skolas koka solus. Skolēni paša spēkiem veica radošu solu restaurāciju, aplīmējot solus ar avīzēm un tos nolakojot. Tādejādi tika radīti ne tikai interesanta dizaina soli, bet arī rādīts piemērs, kā lietām piešķirt “jaunu dzīvi”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Savukārt, meklējot jaunu veidu, kā skolēniem uzzināt par skolas svarīgākajām aktualitātēm, 10.b klase radīja kalendāru, kas vienlaikus kalpo kā informatīvais dēlis. Skolēni kalendāru izveidoja no tualetes papīra rullīšu vidū esošajiem kartoniem, burku vāciņiem, kartona kastes un citiem papildmateriāliem, tādējādi, veicinot lietu ilgtspēju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šogad programmā “Jaunais Pilsonis” 1. vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.e klase, 2. vietu Rīgas Centra Daiļamatniecības 7.a klase un 3. vietu Valmieras Valsts ģimnāzijas 11.c klase.

Programmas norises laikā nodarbības notika gan attālināti, gan klātienē, tajās lektori ar skolēniem diskutēja par dažādiem ar pilsoniskās sabiedrības jautājumiem,  lai paaugstinātu viņu izpratni par pilsoniskā aktīvisma nozīmi un kritisko domāšanu un, vienlaikus, mudinātu jauniešus būt pilsoniski aktīviem. Ņemot vērā aktuālo situāciju, diskutēts arī par karu Ukrainā un apspriestas iespējas, kā šajā situācijā iesaistīties, atbalstīt un būt aktīvam pilsonim. Kopumā visā Latvijā novadītas 30 nodarbības 31 klasei – no tām 18 klases pamatskolas posmā, 11 – vidusskolas un 2 kursi no vidējās profesionālās izglītības iestādēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papildu informācija: www.nvo.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas