Sestdiena, 25. Jūnijs, 2022. Maiga, Milija

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā vizītē ierodas ASV vēstniece Nensija Bikofa Petita


Bauskā vizītē ierodas ASV vēstniece Nensija Bikofa Petita2016.02.01 Komentāri (0) Bauskā vizītē ierodas ASV vēstniece Nensija Bikofa Petita

29.janvāra pēcpusdienā vēstniece apmeklēja Bauskas novada domi, kur tikās ar pašvaldības priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku, vietnieku Alvi Feldmani, izpilddirektoru Jāni Kalinku, deputātiem Initu Nagņibedu, Arnoldu un Dairu Jātniekiem, Mārtiņu Ružu, Aleksandru Novicki, kā arī citiem speciālistiem.

Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Ilze Tijone iepazīstināja ar pašvaldības darbu, plānotajiem projektiem un investīcijām, galvenajām uzņēmējdarbības nozarēm Bauskas novadā, starptautisko sadarbību un citām būtiskām lietām. Savukārt Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane prezentēja iecerētās bibliotēkas projektu.   

Vēstniece izrādīja rūpes ar iedzīvotāju skaita samazināšanos novadā, interesējās par lielākajiem izaicinājumiem novadā, pašvaldības ieguldījumu izglītībā un uzņēmējdarbībā, izzināja, kā Bauskas novadu ietekmē jaunā Ministru kabineta noformēšana vai tādi starptautiski projekti kā “Rail Baltica”.

N.Petita atzinīgi novērtēja iespēju apmeklēt “Bauskas alus” darītavu. Viņa solīja kalendārā atzīmēt Alus festivāla un Kantrimūzikas festivāla datumus, lai vēlreiz atgrieztos Bauskā.

Vēstniece uzteica pašvaldības atbalstu jauniešu biedrībai “Apvienība JUMS”. Kā zināms, novada domes deputāti atbalstīja domes lēmumu par telpas Katoļu ielā 3 nodošanu biedrības lietošanā. Tur iekārtota “Apvienība JUMS” darba studija.

Lielākais un nozīmīgākais projekts, ko īsteno biedrība “Apvienība JUMS” sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā, ir karjeras attīstības programma “Start Strong” (“Sāc spēcīgi”), stāsta Solvita Jirgensone, projekta koordinatore un biedrības pārstāve.

Vēstnieces vizītes laikā kopā ar novada domes priekšsēdētāju Raiti Ābelnieku tika atklāts programmas “Start Strong” birojs, kas radis vietu “Apvienība JUMS” darba studijā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar ASV vēstniecību biedrība sadarbojas jau no 2013.gada. 2014.gadā kopā ar Latvijā pazīstamiem un veiksmīgiem cilvēkiem, uzņēmējiem, pasniedzējiem un diplomātiem, domājot par to, kā palīdzēt jauniešiem atrast savu ceļu dzīvē, tika izveidota programma – divu dienu gari semināri jauniešiem.

Semināros ir apkopoti praktiski ieteikumi no uzņēmējiem, darba devējiem un personālatlases speciālistiem. Programma interesentiem palīdz saprast viņu stiprās puses, izvirzīt mērķi, ceļā nepagurt un nepazaudēt to, atklāj S. Jirgensone. Nodarbības sniedz dažādus praktiskus ieteikumus CV rakstīšanā, darba intervijām, personīgā brenda veidošanā u.c.

Ar “Start Strong” programmu tika apceļotas vairāk nekā 20 Latvijas pašvaldības - gan lielās pilsētas, piemēram, Liepāja, Ventspils, Daugavpils, Jelgava, Rīga, gan mazākas, piemēram, Ludza, Kuldīga, Ķegums, Rundāle, tai skaitā arī Bauska.

Programma bija veiksmīga, tāpēc radās doma projektu un ideju attīstīt, radot seminārus skolotājiem, jaunatnes lietu speciālistiem un visiem tiem, kuri strādā ar jauniešiem. Projekta otrā daļa tika īstenota visu 2015.gadu.

Jaunais "Start Strong Baltics- pre employment and entrepreneurship program" projekts paredz šo programmu izvērst Baltijas valstīs. Paredzēts, ka tiks rīkoti semināri jauniešiem Lietuvā un Igaunijā, starptautiskas apmācības skolotājiem Latvijā, kā arī organizēti ideju konkursi jauniešiem. Projektā tiks nodrošināta pieredzējuša uzņēmēja/mentora atbalsts un veiksmīgākajai komandai tiks nodrošināts uzņēmējdarbību veicinošs pieredzes braucienu uz ASV. Projekts ilgs līdz 2017.gada vidum.

Vairāk par projektu “Start Strong”, tā idejām un pasniedzējiem var izlasīt www.startstrong.lv.

ASV vēstniece Bauskas novadā pavadīja visu piektdienu, apmeklējot arī SOS bērnu ciematu Īslīces pagastā, Mežotnes pili un Bauskas muzeju.

FOTOGALERIJA ŠEIT

Zane Gorškova
sabiedrisko attiecību speciāliste

 


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas