Ceturtdiena, 06. Oktobris, 2022. Monika, Zilga, Zilgma

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā viesosies Moldovas Vietējo pašvaldību kongresa pārstāvji


Bauskā viesosies Moldovas Vietējo pašvaldību kongresa pārstāvji2018.06.28 Komentāri (0) Bauskā viesosies Moldovas Vietējo pašvaldību kongresa pārstāvji

No 25. līdz 29. jūnijam Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieredzes apmaiņas vizītē uzņems Moldovas Vietējo pašvaldību kongresa (CALM) pārstāvju delegāciju. Latvijā ieradīsies deviņi Moldovas pašvaldību vadītāji, kā arī trīs CALM pārstāvji, lai iepazītos ar Latvijas pašvaldību attīstības labās prakses piemēriem. Vizītes laikā viesi tiksies ar LPS vadību un pārstāvjiem, viesosies Moldovas vēstniecībā Latvijā, piedalīsies starptautiskajā augsta līmeņa konferencē “Inovatīva decentralizēta sadarbība Austrumu partnerībai”, kā arī apmeklēs Jelgavas novada un Bauskas novada pašvaldību, lai diskutētu par pašvaldību attīstībai būtiskiem jautājumiem, apspriestu līdzšinējo sadarbību un vienotos par sadarbības iespējām starp Latvijas un Moldovas pašvaldībām arī turpmāk.

 

LPS priekšsēdis Gints Kaminskis: “Esam gandarīti, ka sadarbība ar CALM asociāciju jau kopš 2010. gada ir patiešām aktīva un konstruktīva. Daudz ieguldīts labās pieredzes apmaiņā, attīstības sadarbībā, ideju realizēšanā, piemēram, kā iedzīvotājiem nodrošināt kvalitatīvākus pakalpojumus pašvaldībā, un citos attīstības sadarbības jautājumos.”

 

Vizītes mērķis ir turpināt attīstīt sadarbību ar Austrumu partnerības valstu pašvaldībām, kas ir Latvijas prioritārās partnervalstis attīstības sadarbībā. Eiropas Komisija vienojusies par vairāku mērķu īstenošanu četrās prioritārajās jomās, lai sasniegtu konkrētus rezultātus Austrumu partnerības valstu iedzīvotājiem, proti, ekonomikas attīstība un labākas tirgus iespējas, iestāžu stiprināšana un laba pārvaldība, energoefektivitāte un klimata pārmaiņas, mobilitāte un cilvēku savstarpējie kontakti. Latvijas pašvaldības, kuras ieinteresētas iesaistīties attīstības sadarbības aktivitātēs, aicinātas dalīties ar labās prakses piemēriem šajās jomās, kas veicinātu partnervalstu pašvaldību ilgtspējīgu attīstību, labu pārvaldību un labklājību.

 

Austrumu partnerības valstis ir Azerbaidžāna, Armēnija, Gruzija, Baltkrievija, Moldova, Ukraina. Latvijas attīstības sadarbības politikā par prioritāriem noteikti ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas reģioni.

 

Vizīti organizē projektā “Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs”.

 

Moldovas Vietējo pašvaldību kongresa (CALM) pārstāvju delegācija Bauskā viesosies 28.jūnijā. Moldāvi dosies ekskursijā uz atpūtas kompleksu „Miķelis" Gailīšu pagastā, Bauskas alus ražotni un Bauskas pili.

 

 

Informāciju sagatavojusi:
Ilze Rukute,
Latvijas Pašvaldību savienības
komunikācijas speciāliste
Mobilais tālrunis: +371 29377691
E-pasts: ilze.rukute@lps.lv
www.lps.lv


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas