Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā viesojas Taipejas Misijas vēstnieks Latvijas Republikā


Bauskā viesojas Taipejas Misijas vēstnieks Latvijas Republikā2019.11.28 Komentāri (0) Bauskā viesojas Taipejas Misijas vēstnieks Latvijas Republikā

27.novembrī Bauskas novada pašvaldību apmeklēja Taipejas Misijas Latvijas Republikā (TMIL) vadītājs Andy Chin ar mērķi iepazīties ar novada vadību, pārrunāt iespējamos sadarbības virzienus investīciju jomā, kā arī apmeklēt novada uzņēmumus.

Viesi uzņēma un ar pašvaldības darbu iepazīstināja Bauskas domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs, izpilddirektors Jānis Kalinka un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

Sarunu gaitā China kungs pastāstīja par Taipejas Misijas pamatuzdevumiem un mērķiem Baltijā, kā arī uzsvēra būtiskākās sadarbības jomas.

27 gadu laikā, kopš Rīgā darbojas Taipejas Misija, starp Taivānu (Ķīnas Republika) un Baltijas valstīm izveidojusies veiksmīga sadarbība tirdzniecības, investīciju, kultūras, zinātnes un izglītības jomās. Pēdējo gadu laikā Latvijā vērojama būtiska izaugsme daudzās nozarēs, tas veicina investoru interesi un vairo vēlmi ieguldīt finansiālos līdzekļus mūsu valstī. Interese tiek fokusēta ne tikai uz Rīgas reģionu, būtiska nozīme ir draudzīgu kontaktu veidošanai ar reģioniem un pilsētām, t.sk. Bausku.

China kungs īpaši atzīmēja tās priekšrocības, kādas jau pārredzamā nākotnē Bauskai varētu sniegt RailBaltic projekta īstenošana.  Viņaprāt, šī transporta artērija sniegs nozīmīgu pienesumu Bauskai un uzņēmējdarbības attīstībai novadā kopumā.  TMIL vadītājs uzskata, ka šobrīd Baltijas reģiona valstīm ir lielas priekšrocības attiecībā pret veco Eiropu. Vēstnieks uzsvēra, ka šeit uzņēmējdarbības vide attīstās strauji, kamēr, tādās valstīs kā Lielbritānija, Vācija un Spānija, izaugsmes iespējas sarūk. „Latvijas pašvaldībām un Bauskai ir jāizmanto šis potenciāls, jākļūst atvērtākām kontaktu dibināšanā un viedokļu apmaiņā, jāmeklē un jāpiedāvā sadarbības risinājumi investoru ieinteresēšanai”, min China kungs un turpina „Taipejas Misija ir gatava iesaistīties, lai sekmētu Taivānas investoru un Bauskas novada pašvaldības sadarbību”.

Viesošanās laikā Andy Chin apskatīja Industriālā parka teritoriju un atzinīgi novērtēja tā nākotnes potenciālu.  Vizītes turpinājumā apmeklēja SIA „Lielzeltiņi” kombinētās lopbarības rūpnīcu. Tikšanās laikā direktors Dmitrijs Šačenko prezentēja putnu fabrikas attīstības virzienus un uzņēmuma stiprās puses. Iepazīstoties ar SIA „Uzvara-Lauks”, vēstnieks apmeklēja graudu kalti un laboratoriju, kā arī ar interesi aplūkoja muzeja ekspozīciju un viesu namu „Miķelis”.

Vizītes noslēgumā China kungs ciemojās Bauskas Rātsnamā, kur augsti novērtēja eksponēto priekšmetu un mākslas darbu vēsturisko un māksliniecisko vērtību.

Inga Pinne
Sabiedrisko attiecību speciāliste


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas