Ceturtdiena, 23. Marts, 2023. Mirdza, Žanete, Žanna

Sazinies ar mums

63922238

Notiek ielāde ...

Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija „TehnoBuss”


Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija „TehnoBuss”2018.05.10 Komentāri (0) Bauskā viesojas mobilā demonstrāciju laboratorija „TehnoBuss”

No 7.-11.maijam Bauskas novada domes laukumā par „skolu uz riteņiem” kalpo 18 metrus garais autobuss - „TehnoBuss”, jeb mobilā demonstrāciju laboratorija, kas ļauj Bauskas novada jauniešiem atraktīvi iepazīties ar inženierzinātņu būtību, to pielietojumu un karjeras iespējām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasākums notiek projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Tā mērķis un uzdevumi ir iepazīstināt skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos, informēt izglītojamos par nozaru daudzveidību un to produktiem, iepazīstināt ar mašīnbūves speciālista, mehatroniķa, metālapstrādātāja - atslēdznieka, frēzētāja, virpotāja, elektrotehnikas speciālista, metinātāja, siltumtehnikas speciālista, metālapstrādes darbgaldu iestatītāja, operatora profesijām to specifiku, kā arī konsultēt izglītojamos par darba un karjeras iespējām šajās profesijās.

Nodarbībās TehnoBusā, izglītojamie tiek iepazīstināti ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu un demo iekārtām. Skolēni darbojas arī praktiskajās nodarbībās – izmēģina roku metināšanas darbos, iesaistās pneimatikas eksperimentā pie „Festo” stenda, strādā ar 3D printeri, kā arī jauniešiem tiek demonstrēta prezentācija - skolēnu profesionālā orientācija un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē.

Platforma „TehnoBuss” ir veidota, lai ikviens interesents – skolēns, skolotājs, vecāks vai garāmgājējs – ērtā veidā var vienkopus iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm.

Tās galvenā ideja ir attīstīt ciešāku sadarbību starp izglītības iestādēm, darba devējiem un dažāda vecuma jauniešiem.

Statistikas dati liecina, ka Latvijas Metālapstrādes un Mašīnbūves nozarē šobrīd ir nodarbināti 23 516 cilvēku, tomēr joprojām uzņēmumos trūkst ap 19% augstākā līmeņa profesionāļi no augstākās izglītības iestādēm un apmēram 32% profesionāļi no koledžām un profesonālās izglītības iestādēm.

Lai šo problēmu atrisinātu, “TehnoBuss” atraktīvā veidā cenšas veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm jau skolas laikā. "TehnoBuss" pieredzējušie instruktori iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos, informē par nozaru daudzveidību un to produktiem, konsultē par darba un karjeras iespējām.

Laboratorija ir aprīkota ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu, ietverot dažādas demo iekārtas:

  • Programmējami metāla apstrādes darba galdi (frēze un virpa);
  • Metināšanas izmēģinājumu stends;
  • Automatizācijas mini-rūpnīcas mezgls;
  • Pneimatikas eksperimentu stends;
  • ​3D printeris;
  • Zobratu mehānikas un dinamo stends;
  • Multimediju sistēmas – planšetdatori ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.

Projektā piedalījās un ar „TehnoBuss” iepazinās:

Bauskas novada Vecsaules pamatskolas 7.-9.klašu izglītojamie, Codes pamatskolas 7.-9.klašu izglītojamie, Īslīces vidusskolas 7.-9.klašu izglītojamie, Uzvaras vidusskolas 7.-9.klašu izglītojamie, Bauskas 2.vidusskolas 5.un 7.klases izglītojamie, Griķu pamatskola 5.-7.klašu izglītojamie, projektā neiesaistītās Mežgaļu pamatskolas 7.-9.klašu izglītojamie, Mežotnes pamatskola 7.-9.klašu izglītojamie, Bauskas pamatskola 7.-9.klašu izglītojamie, Bauskas Valsts ģimnāzija 7.-8.klašu izglītojamie.

FOTOGALERIJA ŠEIT

 

Artūrs Dulbe
sabiedrisko attiecību speciālists


Komentēt var tikai autorizētie lietotāji!

Komentāri


    Citas ziņas